×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

Audzētāji prognozē izcilu lielogu dzērveņu ražu

Foto- LETAFoto- LETA

Kultivēto lielogu dzērveņu ražas šogad gan kvantitatīvi, gan kvalitatīvi ir ļoti labas, savukārt ogu cena būšot pagājušā gada līmenī, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina aptaujātie audzētāji.

“Šogad ir ļoti labas ražas. Šajās dienās esam sākuši novākšanu un plānojam ievākt vismaz desmit tonnas no hektāra. Pavasarī izvairījāmies no salnām, jo purvos ir ierīkota īpaša laistīšanas sistēma. Arī ogulāju slimības nav bijušas, līdz ar to arī ogu kvalitāte ir izcila,” norādīja lielogu dzērveņu ražotāja SIA “Lienama Alūksne” vadītāja Gundega Sauškina.

Viņa arī sacīja, ka pirmās ogu kravas šajās dienās ir piegādātas uzņēmuma sadarbības partnerim – veikalu tīklam “Rimi Latvija”.

“Šajās brīvdienās piegādājām pirmās kravas, un ogu kvalitāte attiecīgi novērtēta. Ja pērn ogas uz “Rimi” vedām divas reizes nedēļā, šogad veikals tās pirks katru dienu. Līdz ar to noiets būs daudz lielāks nekā pērn, kad “Rimi” nopirka kopumā astoņas tonnas dzērveņu. Tāpat arī Skandināvijas iepircēji novērtējuši šī gada dzērveņu kvalitāti, pieprasījums aug, tādēļ plānojam paplašināt eksportu no pašreizējiem 60% līdz 80%,” sacīja uzņēmēja.

Tāpat viņa atzina, ka patlaban trūkstot darbaspēka, lai novāktu lielo ogu daudzumu.

“Nav cilvēku. Saimniecībai ir 20 hektāru platības, un šajās dienās purvā strādā apmēram 20 darbinieku, lai gan vajadzētu vismaz 50. Aicinām strādniekus arī no tālākas apkaimes, jo saistībā ar sezonas sākšanos un lielo darba apjomu visiem nodrošinām arī dzīvesvietu,” sacīja Sauškina.

Arī kooperatīva “Ziemeļoga” vadītāja Zanda Brālīte sacīja, ka lielogu dzērveņu ražas šogad ļoti labas. Savukārt kooperatīva biedru izaudzētās ogas tirdzniecībā nonāks oktobra sākumā.

“Esam sākuši agro šķirņu novākšanu, bet lielākos apjomos sāksim vākt oktobra sākumā. Dzērvenēm vasara ir bijusi labvēlīga, jo esam labi meliorējuši purvus, līdz ar to liekais mitrums aizgājis prom un stādi netraucēti attīstījās. Plānojam, ka varēsim novākt apmēram 100 kilogramus ogu katru dienu,” sacīja Brālīte.

Jautāta par dzērveņu cenām viņa atzina, ka tā būšot pagājušā gada līmenī.

“Cena daudz nemainīsies. Iepirkuma cena svārstās 1,20 līdz diviem latiem par vienu kilogramu atkarībā no ogu kvalitātes, savukārt veikala uzcenojums ir katra tirdzniecības tīkla paša ziņā,” atzina audzētāja.

Kā novēroja “Nozare.lv”, patlaban Rīgas tirgos lielogu dzērvenes maksā no trim līdz 3,50 latiem par vienu kilogramu.

Kopumā Latvijā lielogu dzērvenes tiek audzētas apmēram 150 hektāru platībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+