×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Atklāta jaunā Cēsu profesionāli tehniskās vidusskolas ēka (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ministru prezidente Laimdota Straujuma Cēsu profesionāli tehniskās vidusskolas jauniešus uzlūko ar cerībām: "Latvija var, un katrs no jums arī var!"

Cēsīs 1. septembrī bija priecīgs notikums. Durvis atjaunotā ēkā vēra Cēsu profesionālā vidusskola, amatnieku kalve ar 95 gadu tradīcijām. Arodskolā šogad sāks mācīties 64 jauni audzēkņi, gan cēsnieki, gan tuvākās apkaimes jaunieši, gan malēnieši no Balviem vai Alūksnes. Pavisam kopā profesiju apgūst 223 zēni un trīs meitenes. Te māca nevis nagu lakošanas mākslu, bet noderīgas galdnieku, elektriķu un namdaru lietas. Tā ir orientācija uz reģiona mēbeļu, logu, saliekamo māju ražotājiem, kam ir liela interese par topošajiem amatu zeļļiem, par moderni izmācītiem jaunajiem speciālistiem, kam rokas aug no īstās vietas un ir prasme no koka visu ko uztaisīt. Šie puiši un meitieši darba tirgū nepazudīs, diez vai stāvēs bezdarbnieku rindā. Cēsu mērs Jānis Rozenbergs sacīja: profesionāla vidusskola ir papildu dzīvība pilsētai. Absolventiem ar savām mākām ir argumenti, lai tepat Cēsīs dibinātu ģimeni, veidotu privāto uzņēmumu un iesakņotos. Paredzēts, ka skološanās laikā audzēkņiem praksi nodrošinās pazīstami uzņēmumi – “Staļi” un “Venden Furniture”, taču arī vidusskolas tehniskais aprīkojums ir visai augstā līmenī, sākot ar klasiskiem ēvelsoliem, beidzot ar mūsdienīgiem jaunākās paaudzes darbgaldiem.

Profesionālās vidusskolas direktore Maira Apsīte uzsvēra šejienes izglītības sūtību – audzināt kārtīgus darba cilvēkus, labus meistarus, kas strādātu Tēvzemes labklājībai. Mācību iestādes atklāšanu ar klātbūtni pagodināja premjerministre Laimdota Straujuma. Bijusī Tilžas vidusskolas skolniece remešiem un sniķeriem uzdāvināja globusu un atcerējās, ka arī viņai jaunībā bijuši lieli sapņi un apņemšanās. Tagad viņa uzlūko jauniešus ar cerībām: “Latvija var, un katrs no jums arī var!” Premjere izstaigāja renovēto skolas namu un darbnīcu kompleksu. Neteica audzēkņiem: ūūū, – bet druscīt padudināja ar drošākajiem. Droši vien prātā apsvēra, vai pie jaunajiem meistariem varētu pasūtīt materiālus žoga būvei visgarām Krievijas robežai un vai zelta rokas mēbeļgaldnieki neizgatavotu ergonomiskākus krēslus Ministru kabineta sēžu zālē, kādus pratuši darināt piebaldzēni.

Atjaunotā ēka ir bijusī Cēsu mazākumtautību vidusskola. Kā tā? Atņēma krievu bērniem skoliņu? Nē! Tā pakāpeniski pārtrauca darbību un tika slēgta jau pirms vairākiem gadiem, jo vecāki sūtīja bērnus latviešu plūsmā. Mazie cēsnieki pēc latviešu bērnudārza gluži loģiski devās uz vietējām latviešu sākumskolām. Tagad Cēsīs mācās arī dažas iebraukušo ķīniešu atvases. Kāda jaunkundze, iestājoties 8. klasē, četros mēnešos iemācījusies runāt un rakstīt nevainojamā latviešu valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Atņēma krievu bērniem skoliņu? Nē! …tika slēgta jau pirms vairākiem gadiem, jo vecāki sūtīja bērnus latviešu plūsmā
    —-
    nu ja, krievu skola vienkārši pārtrauca darboties… tikai latviešu skola slēdza varmācīgi, a bet šī klusi pati pa sevi nomira. visi smaida, viss ir pareizi…

Draugiem Facebook Twitter Google+