Latvijā
Sabiedrība

Audžuģimenes saņems lielāku pabalstu 0

Foto – Shutterstock

Pašvaldībām ir pienākums izmaksāt lielāku pabalstu par bērna uzturu, kurš ievietots audžuģimenē, pielīdzinot to divkāršam minimālo uzturlīdzekļu apmēram.

Līdz ar to bērnam līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai tas ir 215 eiro, no septiņu līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai – 258 eiro, informē Labklājības ministrija, norādot, ka 2018. gada minimālās darba alga ir 430 eiro.

To nosaka otrdien, 16. janvārī, valdības sēdē pieņemtie “Grozījumi Ministru kabineta noteikumos „Audžuģimeņu noteikumi””.

Tā kā šo pabalstu izmaksā pašvaldības, tad atbilstoši pieņemtajiem noteikumiem valsts piešķirs mērķdotāciju pašvaldībām 50 procentu apmērā no finanšu pieauguma par pabalsta bērna uzturam apmēra palielināšanu.

Ministrija skaidro, ka pabalsts bērna uzturam noteikts analoģiski, kāds tas ir valstī noteikts attiecībā uz minimāliem uzturlīdzekļiem, kādu ik mēnesi ir pienākums vecākam nodrošināt katram bērnam neatkarīgi no viņa spējām uzturēt bērnu un mantas stāvokļa atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem par minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam. Līdz ar to pabalsta apmērs bērna uzturam nosakāms divkāršais – abiem vecākiem kopā jānodrošina uzturlīdzekļi dubultā apmērā – valstī noteiktā minimālo uzturlīdzekļu apmērs bērnam atkarībā no vecuma.

Atbilstoši Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas sniegtajiem datiem 2017. gada oktobrī audžuģimenēs kopumā atradās 387 bērni vecumā līdz septiņiem gadiem un 811 bērni vecumā no septiņiem līdz 18 gadiem.

LA.lv