×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. aprīlis, 2015
Drukāt

Aug nelegālās imigrācijas spiediens (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs attēls

Turpina palielināties nelegālās imigrācijas spiediens uz Latvijas robežām ar Krieviju un Baltkrieviju, informē Valsts robežsardzes pārstāve Jevgēnija Pozņaka.

Šogad par nelikumīgu “zaļās” robežas šķērsošanu Latvijas robežsargi jau aizturējuši 49 Vjetnamas pilsoņus un 13 pārvadātājus, tostarp sešus Krievijas, vienu Baltkrievijas un vienu Tadžikistānas pilsoni. 2014.gadā Latvijas robežsargi uz Latvijas–Krievijas robežas aizturēja 82 nelegālos imigrantus – 52 no Vjetnamas, 13 no Afganistānas, piecus no Krievijas, trīs no Pakistānas un Šrilankas un pa vienam no Beninas, Ēģiptes, Kirgizstānas, Kongo, Sīrijas un Tadžikistānas. Atklāti arī 136 viltoti dokumenti. 2013. gadā uz Latvijas un Krievijas robežas tika aizturēti 24 nelegālie imigranti un atklāti 99 viltoti dokumenti.

Īstenojot nelegālās imigrācijas apkarošanas pasākumus uz Latvijas austrumu robežas, Latvijas Valsts robežsardze sadarbojas ar kaimiņvalstu – Krievijas un Baltkrievijas – robežsardzes dienestiem, organizējot darba tikšanās, veicot pasākumus robežincidentu un citu ar robežu saistītu jautājumu risināšanā, apmainoties ar informāciju valsts robežas režīma nodrošināšanas un tiesiskās kārtības uzturēšanas jomā.

Pozņaka norādīja, ka aktīvi tiek risināti jautājumi par Latvijas robežsargu aizturēto nelegālo imigrantu nodošanu atpakaļ abām kaimiņvalstīm, kurām atbilstoši starpvalstu līgumu nosacījumiem ir pienākums šādus pārkāpējus pieņemt. Tomēr, neskatoties uz noslēgtajiem līgumiem, kaimiņvalstis ne vienmēr pieņem atpakaļ šos nelegālos imigrantus. 2014.gadā no 82 nelegālajiem imigrantiem Krievija pieņēma atpakaļ četras personas, bet Baltkrievija no 75 nelegālajiem imigrantiem pieņēma atpakaļ 11 personas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. .................. Atbildēt

    24 cilvēki, 99 dokumenti?

Draugiem Facebook Twitter Google+