×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. marts, 2012
Drukāt

Aug spriedze ES un Minskas attiecībās

Saspringtās attiecības starp Eiropas Savienību un Baltkrieviju šonedēļ pārauga plašākā diplomātiskajā krīzē, ES dalībvalstīm no Minskas atsaucot uz konsultācijām savus vēstniekus.


 

ES savu valstu vēstniekus no Baltkrievijas atsauca pēc tam, kad Minska, atbildot pret to noteiktajām sankcijām, no valsts izraidīja Polijas vēstnieku un ES pārstāvi. “Solidaritātes un vienotības vārdā lēmām, ka ES dalībvalstu vēstnieki Minskā tiks izsaukti uz konsultācijām savu valstu galvaspilsētās,” teikts ES augstās pārstāves ārlietās un drošības jautājumos Ketrīnas Eštones paziņojumā. Savukārt Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs Baltkrievijas lēmumu izraidīt Polijas vēstnieku un ES sūtni nodēvēja par “neproporcionālu, nelabvēlīgu un neproduktīvu” rīcību. “Es to uzskatu par naidīgu soli,” pauda Šulcs. “Tā vietā, lai nodarbotos ar pašizolāciju, Minskai vajadzētu izdarīt pareizo izvēli un atvērt sevi demokrātijai. Pirmkārt Baltkrievijai vajadzētu atbrīvot un reabilitēt visus politieslodzītos.”

Domājams, ka jau tuvākā mēneša laikā Briseles amatpersonas pieņems jaunas sankcijas pret Minsku. “ES skaidri pateikusi Baltkrievijai, ka tā turpinās ieviest jaunas sankcijas, kamēr politieslodzītie paliks aiz restēm un represijas pret civiliedzīvotājiem turpināsies,” sarunā ar laikrakstu “The Independent” sacījis Britānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs. Tikmēr Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš skeptiski izteicies par plašāku ekonomisko sankciju noteikšanu pret Baltkrieviju. “Latvija nav īpaši ieinteresēta noteikt tādas ekonomiskās sankcijas, kas tiek vērstas tikai pret vienu uzņēmumu. Ja ir nepieciešams noteikt sankcijas, tad tās ir jānosaka tā, lai ES dalībvalstis to negatīvās sekas izjustu proporcionāli,” uzsvēris Kalniņš.

Baltkrievija ES vainojusi diplomātiskās krīzes saasināšanā. “Tā ir taka pretī strupceļam,” teikts Baltkrievijas Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā. “Briselei un citām ES galvaspilsētām vajadzētu saprast, ka iebiedēšanas taktika uz Baltkrieviju nedarbojas.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+