×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Aug spriedze uz Ziemeļ- un Dienvidkorejas robežas; notikusi apšaude

Foto: LETA /EPAFoto: LETA /EPA

Ziemeļkoreja ceturtdien apšaudījusi Dienvidkorejas armijas vienību abu valstu robežas rietumu sektorā, vēsta Dienvidkorejas ziņu aģentūra “Yonhap”, atsaucoties uz avotiem armijā.

Atbildot uz Ziemeļkorejas raķešu uzbrukumu, Dienvidkoreja pāri robežai uz Ziemeļkoreju raidījusi vairākus desmitus šāviņu, Seulā paziņoja Aizsardzības ministrija.

“Mūsu puse sarīkoja pretuzbrukumu ar vairākiem desmitiem 155 milimetru šāviņu,” apliecināja ministrijas preses sekretārs.

Kā pavēstīja Jončhonas apgabala valdības amatpersona, vairāku pierobežas ciemu iedzīvotājiem likts evakuēties no savām mājām uz patvēruma vietām.

Apšaudes notikušas laikā, kad atkal pieaudzis saspīlējums starp abām valstīm. Augusta sākumā mīnas sprādzienā uz robežas ievainojumus guva divi Dienvidkorejas karavīri, par ko Seula apsūdzēja Phenjanu. Pēc tam Dienvidkoreja pēc 11 gadu pārtraukuma atsāka propagandas atskaņošanu līdzās robežai uzstādītajos skaļruņos, uz ko ar līdzīgu soli atbildēja Ziemeļkoreja.

Savukārt pirmdien desmitiem tūkstošu ASV un Dienvidkorejas karavīru sāka plašas militārās mācības, ko Ziemeļkoreja pasludināja par “kara pieteikšanu”.

Ikgadējās mācības lielākoties ir datorsimulācija, tomēr tajās piedalās 50 000 Dienvidkorejas un 3000 ASV karavīru.

Mācībās tiek izspēlēts Ziemeļkorejas iebrukums, un Seula un Vašingtona uzstāj, ka tām ir tīri aizsardzības raksturs.

Savukārt Phenjana uzskata, ka mācības ir tīra provokācija un draudējusi ar militāru pretreakciju, ja manevri notiks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+