Auga enerģijas spēks ēteriskajā eļļā 0

Auga no saules un zemes saņemtais spēks slēpjas tā ēteriskajā eļļā, ko mēs katrs varam uzņemt ar aromterapijas palīdzību. Īstās lavandas eļļa der labākam miegam un miera radīšanai pēc stresa, kā arī nelielu apdegumu un brūcīšu apstrādei.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Lasīt citas ziņas

Austrālijas tējas koka eļļa ieteicama antibakteriālo īpašību dēļ, piemēram, lai dakterētu nepatīkamo aukstumpumpu. Piparmētras eļļa palīdzēs pret sliktu dūšu ceļojot un vasarā atvēsināties, kā arī mazinās sāpes. Ziemā imunitātes stiprināšanai noderēs eikalipta, citrona, saldā apelsīna vai oregano eļļa. Sasildīties palīdzēs melno piparu vai kanēļa esences. Pēdējās atvieglos mošanos tumšajos ziemas rītos un kopā ar apelsīna eļļu uzburs Ziemassvētku un Jaungada noskaņu.

Kā pazīt labu ēterisko eļļu

“Uz kvalitatīvas ēteriskās eļļas pudelītes jābūt norādītam auga latīniskajam nosaukumam un daļai, no kuras tā iegūta (miza, ziedi, lapas utt.), kā arī uzrakstam “100% tīra (dabiska) ēteriskā eļļa”. Tomēr var gadīties nopirkt “dabisku” vaniļas, medus vai zemeņu ēterisko eļļu, kaut gan tādu nemaz nav. Tīrai ēteriskajai eļļai, uzpilinātai uz papīra, nevajadzētu atstāt taukainu pleķi, taču varētu būt krāsains plankums,” norāda “Biotēkas” aromterapeitiskās kosmētikas un ēterisko eļļu zīmolu vadītāja Dita Lase.

CITI ŠOBRĪD LASA

Arī krāsa nav droša kvalitātes garantija, piemēram, dabiska vācu kumelītes ēteriskā eļļa ir zila, taču ražotājs var to iekrāsot. Ja tā nav zila, iespējams, tā iegūta no ilzītes (romiešu kumelītes) un varbūt vispār nav īsta ēteriskā eļļa. Lai neviltos, pirms esences iegādes būtu vērts izpētīt informāciju par ražotāju.

Aromterapijas mācību un konsultācijas centra “Larēna” aromterapeite Inga Millere iesaka uzpilināt uz papīra 1 – 2 ēteriskās eļļas pilienus un pasmaržot. “Uzreiz sajutīsiet augstos toņus, kuri visātrāk izgaro. Pēc stundas uzpiliniet uz otras lapiņas vēl vienu pilienu tās pašas eļļas un pasmaržojot salīdziniet, kā tagad ir mainījies aromāts, salīdzinot ar pirmo lapiņu. Smaržu toņiem jābūt atšķirīgiem, jo pirmajā lapiņā jau ir atraisījušies eļļas vidējie toņi. Tieši tāpat dariet vēl vienu reizi pēc stundas ar trešo lapiņu – atkal jābūt citādākiem toņiem. Ja visām trim lapiņām mainās tikai smaržas intensitāte, nevis toņi, tad droši var teikt, ka tā ir sintētiska eļļa un tādu lietot neiesaku. Protams, šo metodi var lietot tikai mājās. Šādi nevar pārbaudīt skuju un citrusu eļļas, jo tajās pārsvarā ir tikai augstie toņi, kas ātri izgaro,” skaidro speciāliste.

Vēl – tikai dabiskas ēteriskās eļļas veido saikni ar organisma limbisko sistēmu, kurā paslēptas mūsu emocijas, atmiņas, bailes. Var rasties sajūta, ka aromāts izplatās no matu galiņiem līdz pat kāju pirkstiem, rada siltumu krūšu daļā, vai arī tiek atsaukta atmiņā bērnība.

Ja rada nepatīkamas sajūtas

Visbiežāk tiek viltotas melisas, lavandas, tējas koka, rozes un ģerānijas esences. Piemēram, pasaulē gadā iegūst tikai divas tonnas tējas koka eļļas, bet tiek pārdotas apmēram 20 tonnas.
Sintētiskās vai mākslīgās ēteriskās eļļas var izraisīt sliktu dūšu, galvassāpes, alerģiskas reakcijas un citas nepatīkamas sajūtas. Nereti uz to pudelītēm var būt norādītas dabiskās ēteriskās eļļas īpašības un iedarbība. Lietojot tādas aroma lampā, var panākt tādu pašu efektu, kā šim nolūkam izmantojot veļas mīkstinātāju – nepatiku un galvassāpes.

Cenas ziņā vispieejamākās ir citrusu esences – 10 ml pudelīte maksā, sākot no pāris latiem. Lētajām eļļām aromāts var būt neizteiksmīgs un ātri gaistošs, kā arī produkts var nebūt pilnībā dabisks.

 

Lietojam pareizi

Tiem, kam ir alerģija pret citrusaugļiem, visticamāk, tā būs arī pret to ēteriskajām eļļām, taču kopumā dabiskās esences alerģiju rada retāk nekā sintētiskas smaržvielas.

Reklāma
Reklāma

Uz ādas lielākā daļa ēterisko eļļu lietojamas krietni atšķaidītas (līdz 2% koncentrācijā) augu eļļā, pienā, dabiskā kosmētikas līdzeklī vai spirtā.

Iekšķīgi ēteriskās eļļas drīkst lietot tikai tad, ja profesionāls aromterapeits vai ārsts noteicis, cik daudz un kādā veidā tas darāms.

Telpu aromatizēšanai labāk lietot mazāk esences nekā par daudz.

Nelietojiet viena veida ēterisko eļļu ikdienā ilgāk par divām trim nedēļām pēc kārtas.

Nejauciet kopā vairāk nekā divu trīs veidu esences, jo katra sastāv no desmitiem un pat simtiem dažādu organisku savienojumu. Parasti sader līdzīgi aromāti, piemēram, citrusi ar citrusiem, visi ziedu aromāti, garšvielu un citrusu vai ziedu eļļas. Lielāko daļu esenču var kombinēt ar īsto lavandu.

Ja, lietojot ēteriskās eļļas, sāk sāpēt galva, rodas slikta dūša, nieze vai izsitumi, nekavējoties pārtrauciet to darīt, dzeriet daudz ūdens un zāļu tējas.

Ēterisko eļļu derīguma termiņš atkarīgs arī no to glabāšanas apstākļiem – to iepakojumam jāatrodas tumšā, ne pārāk karstā un aukstā vietā un jābūt cieši noslēgtam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.