Mobilā versija
+0.6°C
Andulis, Alnis
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
17. septembris, 2015
Drukāt

Auglīgas sarunas

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Labklājības ministrs Jānis Reirs

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) un Finanšu ministrija (FM) vakar panākusi vienošanos par nodokļu ieņēmumiem un valsts dotāciju pašvaldību finanšu izlīdzināšanai 2016. gadā.

Šīs ir būtiskas vienošanās, kas ir panāktas ikgadējā Ministru kabineta un LPS vienošanās un domstarpību protokolā. Puses ir panākušas vienošanos atbalstīt nodokļu ieņēmumu apmēru, kas tiek ieskaitīts pašvaldību budžetos, kā arī noteikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalījumu pašvaldību un valsts budžetā, kas paliks nemainīgs – 80% pret 20% par labu pašvaldībām. Puses vienojušās, ka ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa pašvaldībām tiks garantēti 100% apmērā.

“Sarunas kā vienmēr bija karstas, bet arī auglīgas,” pēc vairāku stundu sarunām žurnālistiem teica finanšu ministrs Jānis Reirs. Viņa vērtējumā, vienīgā problēma esot valsts rocība, tāpēc atsevišķos jautājumos ir grūti panākt vienošanos.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+