×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2016
Drukāt

Augļkopji: augļkoki pārziemojuši labi, tomēr bažas rada sausums

4. SAPLACINATAIA VAINAGS ABELEI-PEC

Saplacināts vainags ābelei. Pērn tas pazemināts, izmantojot motorzāģi, bet šopavasar izgriezti liekie dzinumi pēc izgriešanas.

Augļkoki Latvijā ir pārziemojuši labi, tomēr augļkopjus šobrīd uztrauc tas, kā šā gada ražu varētu ietekmēt sausums.

Latvijas Augļkopju asociācijas (LAA) valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte aģentūrai BNS norādīja, ka augļkoki pārziemojuši labi, tomēr, tā kā gan rudens, gan ziema bija sausa, viņu uztrauc, ka arī pavasarī tas varētu atkārtoties.

Viņa stāstīja, ka veģetācija notiek ļoti aktīvi, tomēr vēl nav zināms, kad varētu sākt plaukt pumpuri. Tā kā augļkoki šogad nav cietuši, raža visticamāk nebūs mazāka kā pagājušajā gadā, tomēr viņa atzina, ka varētu samazināties melleņu raža.

Arī LAA valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Zilvers piekrīta, ka augļkoki ir pārziemojuši labi, un, kaut arī dažādu faktoru dēļ nav prognozējams, cik liela būs raža, viņš uzsvera, ka to nebūs ietekmējusi ziema.

Viņš stāstīja, ka Kurzemē jau vērojama pumpuru plaukšana, Siguldā tas varētu notikt apmēram pēc nedēļas, savukārt Latvijas ziemeļu daļā apmēram pēc divām nedēļām.

Savukārt dārzkopības uzņēmuma “Pūres dārzi” īpašnieks Edmunds Grīnbergs aģentūrai BNS norādīja, ka, pēc viņa domām, vēl nevar zināt, kā pārziemojuši augļkoki, jo “jāgaida, kad uzziedēs pumpuri”.

LAA apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+