Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Augļkopji: salnas aizvadītājā naktī nav būtiski kaitējušas augļkokiem

Foto - LETAFoto - LETA

Māja un ziedošas ābeles.

Salnas aizvadītajā naktī nav būtiski kaitējušas augļkokiem, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie augļkopji.

Latvijas Valsts augļkopības institūta (LVAI) galvenā pētniece, lauksaimniecības zinātņu doktore Māra Skrīvele aģentūrai BNS teica, ka kopumā salnas aizvadītajā naktī Latvijas augļkokiem nav kaitējušas, izņemot atsevišķus dārzus zemākās, ēnainākās vai purvainākās vietās, kur salna pieturējusies ilgāk. “Tās briesmas teicās būt lielākas nekā bija patiesībā,” sacīja LVAI galvenā pētniece.

Viņa arī norādīja, ka dažviet, iespējams, salnas ir kaitējušas zemeņu stādiem.

Vienlaikus Skrīvele pastāstīja, ka salīdzinājumā ar citiem gadiem šogad sevišķi labi ir apputeksnējušies ķirši un bumbieres, savukārt ābeles – kā kurā saimniecībā. Pēc viņas teiktā, saimniecībās, kur ziedēšanas laiks sakrita ar lietus periodu, ābeles ir apputeksnējušās sliktāk.

Arī Latvijas augļkopju asociācijas (LAA) valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte aģentūrai BNS sacīja, ka augļkokiem kaitējums nav nodarīts. Pēc viņas teiktā, precīzāk to, kā augļu koki ir pārlaiduši salnas, varēs izvērtēt pēc nedēļas.

Arī viņa atzīmēja, ka salnas atsevišķās vietās varētu būt negatīvi ietekmējušas zemeņu stādus.

Savukārt LAA konsultante pārstrādes jautājumos, pārstāve no Dzērveņu audzētāju apvienības un ogu pārstrādes uzņēmuma “Very Berry” valdes priekšsēdētāja Gundega Sauškina aģentūrai BNS sacīja, ka Alūksnes pusē dzērvenes aizvadīto nakti ir pārlaidušas veiksmīgi, jo salnas šajā apvidū nav bijušas.

LAA apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

Rīga +2.5
Alūksne 0.0
Daugavpils +2.7
Saldus +4
Liepāja +4.6
Jelgava +2
Ventspils +5.2
Limbaži +1
Madona +1
Rēzekne +1

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+