Mobilā versija
-0.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Augļkopji: salnas aizvadītājā naktī nav būtiski kaitējušas augļkokiem

Foto - LETAFoto - LETA

Māja un ziedošas ābeles.

Salnas aizvadītajā naktī nav būtiski kaitējušas augļkokiem, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie augļkopji.

Latvijas Valsts augļkopības institūta (LVAI) galvenā pētniece, lauksaimniecības zinātņu doktore Māra Skrīvele aģentūrai BNS teica, ka kopumā salnas aizvadītajā naktī Latvijas augļkokiem nav kaitējušas, izņemot atsevišķus dārzus zemākās, ēnainākās vai purvainākās vietās, kur salna pieturējusies ilgāk. “Tās briesmas teicās būt lielākas nekā bija patiesībā,” sacīja LVAI galvenā pētniece.

Viņa arī norādīja, ka dažviet, iespējams, salnas ir kaitējušas zemeņu stādiem.

Vienlaikus Skrīvele pastāstīja, ka salīdzinājumā ar citiem gadiem šogad sevišķi labi ir apputeksnējušies ķirši un bumbieres, savukārt ābeles – kā kurā saimniecībā. Pēc viņas teiktā, saimniecībās, kur ziedēšanas laiks sakrita ar lietus periodu, ābeles ir apputeksnējušās sliktāk.

Arī Latvijas augļkopju asociācijas (LAA) valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte aģentūrai BNS sacīja, ka augļkokiem kaitējums nav nodarīts. Pēc viņas teiktā, precīzāk to, kā augļu koki ir pārlaiduši salnas, varēs izvērtēt pēc nedēļas.

Arī viņa atzīmēja, ka salnas atsevišķās vietās varētu būt negatīvi ietekmējušas zemeņu stādus.

Savukārt LAA konsultante pārstrādes jautājumos, pārstāve no Dzērveņu audzētāju apvienības un ogu pārstrādes uzņēmuma “Very Berry” valdes priekšsēdētāja Gundega Sauškina aģentūrai BNS sacīja, ka Alūksnes pusē dzērvenes aizvadīto nakti ir pārlaidušas veiksmīgi, jo salnas šajā apvidū nav bijušas.

LAA apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

Rīga -0.4
Alūksne -3.2
Daugavpils -4
Saldus +0
Liepāja +2.9
Jelgava +0
Ventspils +2.2
Limbaži -1
Madona -2
Rēzekne -3

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+