×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. septembris, 2015
Drukāt

Augļu erotika: Anetes Lesītes personālizstāde Kalnciema galerijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 2015. gada 3. oktobra līdz 24. oktobrim Kalnciema kvartāla galerijā būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas absolventes un Latvijas Televīzijas žurnālistes Anetes Lesītes personālizstāde, portālam LA.lv pastāstīja Kalnciema kvartāla pārstāve Una Meiberga.

Darbu cikls radīts vairāku gadu garumā, ģeogrāfiski – no Sicīlijas līdz Rīgai. “Erotiskie sapņi” (“Erotic dreams”) – Viņš un Viņa. Vīrieša un Sievietes attiecības. Divu cilvēku saspēle ar dabas formu un krāsu ekspresijas starpniecību. Lielformāta gleznas ar augļu un dārzeņu tuvplāniem erotiskās noskaņās, spilgtas krāsas ar dienvidu saules pieskārieniem ekspresīvi reālistiskā stilā, ar krāsu tecinājumiem un formu fragmentārismu. Skatītāja fantāzijai plašums – mūžīgais stāsts par vīrieti un sievieti no senajiem alu zīmējumiem un auglības dievu skulptūrām, līdz Renesanses metaforiski erotiskajiem augļu gleznojumiem, modernistu un sirreālistu fantāzijām vai vienkārši sulīgi krāsainām dabas veltēm.

Izstādē iekļautas lielformāta gleznas no darbu cikla “Erotiskie sapņi”, kas izstrādāts maģistra darba ietvaros, beidzot LMA Vizuāli plastiskās mākslas nodaļu glezniecības apakšnozarē.

Anete Lesīte 2015. gadā ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslās, strādājusi multivizuālās glezniecības meistardarbnīcā pie LMA rektora Alekseja Naumova un prof. Kaspara Zariņa. Piedalījusies virknē izstāžu, daļa izstādes darbu tapuši ERASMUS studiju laikā Palermo Mākslas akadēmijā, Itālijā. LU studējusi Komunikāciju zinātni un žurnālistiku un no 1995. gada līdz šim brīdim ir redaktore un žurnāliste Latvijas televīzijā. Anete ir pazīstama kultūras raidījumu un programmu veidotāja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+