×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Augs atkopās – vai tam ir imunitāte pret slimību?

krumroze

Krūmroze ir ieņēmīga pret melnplankumainību. Uz lapām parādās tumši plankumi, arī ziedkātu gali kļūst melni, un ziedpumpurs nokalst. Vasaras sākumā nogriezu visus slimības skartos ziedkātu galus, bet slimība turpināja attīstīties uz lapām. Aizmirsu vasarā apsmidzināt ar Bordo šķīdumu. Vasaras otrajā pusē roze atveseļojās un skaisti uzziedēja. Vai augam izveidojās imunitāte pret slimību?”” ANDRIS RĪGĀ

Rundāles pils rožu dārza saimniece Dainuvīte Brūvere stāsta, ka rozēm nevar izveidoties imunitāte pret kādu slimību, taču šovasar puķēm bija ļoti labvēlīgi apstākļi – pietika mitruma, nebija karsts, bet vēsās naktis tām nekaitē. Rozēm bija skaisti zaļas lapas bez plankumiem, un vasaras otrajā pusē tās ziedēja atkārtoti. Acīmredzot arī jūsu roze atkopās labvēlīgo dabas apstākļu dēļ.

Dainuvīte Brūvere iesaka regulāri savākt nobirušās lapas, bet rudenī rozes atlapot – noplūkt visas atlikušās lapas, jo uz tām pārziemo slimību izraisītāji. Lapas sadedzina vai izvāc no dārza.

Slimā roze rudenī kārtīgi jāmiglo ar Čempiona šķīdumu – tā, lai zari iekrāsojas zili. Aprīlī, kad sāk plaukt lapas, rozes atkārtoti miglo ar Čempionu. Tā vietā var izmantot arī Bordo šķīdumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+