×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. aprīlis, 2013
Drukāt

Augšā visu sakārtoja

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Motokrosa pasaules čempionātā piektajā posmā Sevļevo trasē Bulgārijā ieskaites punktus ieguva visi trīs latvieši. Visaugstāk tika Matīss Karro, ieņemot 16. vietu MX1 klasē. 


 

Elitē tikai 20

Motokrosa rīkotāju komerciālās intereses pasaules čempionātu daudziem sportistiem padarījušas nepieejamu, un tagad tajā startē nevis visi labākie, bet tie, kuri to var atļauties. Sevļevo trasē tika sasniegts antirekords – elitārajā MX1 klasē pustukša starta barjera, pie kuras stājās tikai 20 motobraucēji. “Lai piedalītos pasaules čempionātā, jārēķinās ar drausmīgām izmaksām. Dalībniekiem par reģistrāciju jāmaksā 1000 eiro, vajadzīga nauda arī ceļam, naktsmītnei un citām lietām. “Youthstream” šefam Džuzepem Longo vajadzētu kaunēties par to, ka Sevļevo bija tik maz dalībnieku. To pat vairs nevar nosaukt par pasaules čempionātu,” Latvijas motokrosa līderis Matīss Karro ir sašutis.

Pirmajā braucienā viņam izdevās izcīnīt 13. vietu, bet otrajā Matīss tehnikas problēmu dēļ izstājās jau pirmajā aplī. Tomēr Karro par izstāšanos daudz neskuma un to komentēja pat ar zināmu humoru: “Varbūt kāds tur augšā visu sakārtoja tā, lai es izstātos, jo iepriekšējos divos gados šajā trasē tieši otrajos braucienos guvu smagas traumas – aizpērn lauzu potīti, pagājušajā gadā kritu un guvu smagu smadzeņu satricinājumu. Iespējams, šoreiz visas nelaimes uz saviem pleciem uzņēmās mans mocītis, lai es no Bulgārijas mājup varētu doties vesels.” Šonedēļ Matīss Karro startēs Latvijas motokrosa čempionāta posmā Aizputē, 1. maijā – Superkausa izcīņā Valmierā.

Abos MX1 klases braucienos pie punktiem tika Augusts Justs, finišējot 19. un 16. vietā. Viņa brālim Robertam Justam MX2 klasē par šosezon pirmo ieskaites punktu nācās pacīnīties vairāk nekā 30 motobraucēju konkurencē. Iecerēto sasniegt izdevās jau pirmajā braucienā ar 20. vietu, otrajā Roberts atkāpās uz 22. Pasaules čempionāts turpināsies 5. maijā Portugālē.

 

Eiroeksperiments

Eiropas Nāciju motokross, nespējot iemantot prestižu, tagad pārveidots saprotamākā formātā un sadalīts divās daļās junioriem līdz 21 gada vecumam un motokrosa dāmām. Pirmās eksperimentālas sacensības notika Kastelno de Levī trasē Francijā, un Latvijas komandas piedalījās abās ieskaitēs. Apvienotajā 125 un 250 kubikcentimetru klasē sportistiem līdz 21 gada vecumam potenciāls favorīts bija Pauls Jonass, taču dažādas ķibeles viņam aizvadītās nedēļas nogali iekrāsoja drūmos toņos – izstāšanās un 17. vieta. Jānis Kārkliņš abos braucienos finišēja 22. vietā. 85 kub. cm klasē Dmitrijs Goršanovs izcīnīja 17. un 20. vietu, Valters Logins – 20. un 21. Kopvērtējumā mūsu puišiem 11. vieta 13 komandu konkurencē. Pie dāmu starta barjeras stājās 21 dalībniece, tostarp Samanta Josta (17. un 18. v.) un Inga Pīlādze (20. un 19. v.). Komandu vērtējumā viņām desmitā, priekšpēdējā vieta.

 

Ķegumā uzvar Macuks

Baltijas Izaicinājuma kausa izcīņas motokrosā Ķegumā “Open” klasē uzvarēja Toms Macuks, kuram dienu iepriekš līdzīgs meistarstiķis izdevās arī igauņu Vīlandē. Ķegumā otrā vieta Latvijas čempionam Dāvim Līvam, trešā – igaunim Indrekam Megi, kura tautietis Karels Kutsārs bija nepārspējams MX2 klasē. Kārlis Sabulis izcīnīja otro vietu, tāpat arī Kristiāns Freimanis 65 kub. cm klasē, bet 85 kubos latvieši netika uz pjedestāla.

 

MOTOKROSS

PASAULES ČEMPIONĀTS, 5. POSMS

MX1 klase: 1. G. Pulēns (Francija), 2. A. Kairoli (Itālija), 3. K. Desāls (Beļģija), 16. M. Karro, 17. A. Justs.

Kopvērtējums: 1. A. Kairoli 235, 2. G. Pulēns 195, 3. K. Desāls 189, 19. M. Karro 38, 20. A. Justs 33, 34. I. Šteinbergs 1.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+