×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2014
Drukāt

Vai augsne pēc trīs gadiem nav noplicināta

Foto-LETAFoto-LETA

“Iznomāju lauksaimniecības zemi kādai agrofirmai, kura tur trīs gadus pēc kārtas audzēja kukurūzu (biogāzes ražošanai). Vai tas nenoplicināja augsni? Vai Latvijā šajā sakarā eksistē normatīvie akti?” Rita Rīgā

Zemkopības ministrijā uzzinājām, ka pašlaik Latvijā neviens normatīvais akts nenosaka kukurūzas audzēšanas tehnoloģiju prasības. Ja nomnieks jūsu iznomātajā laukā, audzējot kukurūzu, augsni nodrošināja ar nepieciešamajiem barības elementiem, tā netika noplicināta.

Ja vēlaties pārliecināties par augsnes auglības samazināšanos, derētu veikt speciālas analīzes – augsnes agroķīmisko izpēti, lai noteiktu būtiskākos agroķīmiskos rādītājus. Lai pārliecinātos par augsnes auglības pārmaiņām, šādas analīzes turklāt jāveic atkārtoti (parasti saimniecības atkārtoti to dara pēc pieciem sešiem gadiem).

Pašlaik tiek veikti grozījumi normatīvajā aktā par lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību. Tajā plānots iekļaut prasību izstrādāt katram kultūraugam mēslošanas plānu, pamatojoties uz katra lauka augšņu agroķīmiskās izpētes vai augsnes analīžu rezultātiem, kas nav vecāki par septiņiem gadiem.

Šis normatīvais akts attieksies uz profesionāliem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem, kuri izmanto otrās reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļus, vai personām, kuras šim nolūkam izmanto profesionālo augu aizsardzības līdzekļu lietotāju sniegtos pakalpojumus, kā arī pretendentiem, kas reģistrēti Lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas reģistrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+