Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
21. jūnijs, 2015
Drukāt

Augstā dziesma mālam. Saruna ar Aivaru Ušpeli, podnieku piektajā paaudzē

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Gribēju jau braukt uz Maltu, ne to Vidusjūrā, bet mūsu pašu Rēzeknes novadā pie “Pūdnīku skūlas” pārstāvja, podnieka piektajā paaudzē Aivara Ušpeļa. Bet sastapāmies gadatirgū Brīvdabas muzejā Rīgā, un tūdaļ lūdzu, lai viņš teic Augsto dziesmu mālam.

– No paša rīta? – Aivars smej. Podniekam apkārt melni māla trauki bez krāsas, bez glazūras, tik patiesi un īsti, ka vēlme pēc augstiem vārdiem izčib, un sākam runāties. Jau skolā, kad bērniem vaicāts par nākotnes profesiju, citi teikuši – kosmonauts vai saldējuma pārdevējs, bet Aivars ne par ko citu kā par podnieku nav vēlējies kļūt. Skatījies, kā vectēvs sēž uz gultas un taisa svilpauniekus, pelnu traukus ar velniem, zirgu, pīlīšu, gulbju figūriņas. Vērojis, kā māla traukus virpo tēvs Antons, ko dara tēvoči Viktors un Pēteris, protams, arī podnieki.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+