×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
12. augusts, 2018
Drukāt

Augstākā matemātika nepalīdzēja, minūtes pēc saņemšanas nozog augsto apbalvojumu matemātikā (1)

fildsa medala

Kaušers Birkars ar jauno medaļu, ko saņēma nozagtās vietā. Foto - AFP/LETA

Augusta sākumā notikušo matemātikas jomas augstākā apbalvojuma, ko mēdz dēvēt arī par matemātikas Nobela prēmiju, Fīldsa medaļas pasniegšanas ceremoniju Riodežaneiro Brazīlijā aizēnoja traģikomisks kuriozs, vēsta pasaules mediji.

Tikai minūtes pēc medaļas saņemšanas vienam no laureātiem medaļa tika nozagta. Tas noticis, kamēr viņš pozējis fotogrāfiem. Medaļu viņš tikko bija ievietojis portfelī, un tas tika nozagts. Portfelis vēlāk tika atrasts turpat pasākuma vietā, taču bez medaļas.

Trīs dienas vēlāk apzagtais laureāts no Starptautiskā matemātiķu kongresa saņēma jaunu medaļu. Medaļa tika nozagta Kaušeram Birkaram, Kembridžas universitātes profesoram, kurš savulaik Eiropā ieceļojis kā kurdu bēglis.

Kopumā šogad Fīldsa medaļu saņēma četri pasaules izcili matemātiķi. Medaļas tika pasniegtas 2018.gada Starptautiskā matemātiķu kongresa laikā.

Pasaules mediji norāda, ka zādzība ir liels apkaunojums Riodežaneiro, kas ir pirmā Latīņamerikas pilsēta, kas uzņēmusi pie sevis šādu ceremoniju, kas notiek reizi četros gados. Policija pēc notikušā meklē divus aizdomās turamos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Varbūt kāds nebija mierā ar prēmijas piešķiršanas pamatojumu?

Draugiem Facebook Twitter Google+