Kultūra
Kultūrpolitika

Augstākā pakāpe Dziesmu un deju svētku skatēs – 38 koriem un 204 deju kolektīviem 1


Koris “Maska” koru karos 2013. gada Dziesmu un deju svētkos.
Koris “Maska” koru karos 2013. gada Dziesmu un deju svētkos.
Foto: LETA

Dziesmu un deju svētku skatēs šogad augstāko pakāpi ieguvuši 38 kori un 204 deju kolektīvi, šodien Dziesmu un deju svētku padomes pirmajā sēdē sacīja Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

Viņa sacīja, ka šī gada skatēs 211 koris ir ieguvis pirmo pakāpi, bet 109 kori ieguvuši otro pakāpi. Trešo pakāpi ir ieguvuši pieci kori. Savukārt starp dejotājiem, pirmo pakāpi ir ieguvuši 352 kolektīvi, otro pakāpi ieguvuši 162 kolektīvi, bet trešās pakāpes novērtējumu ir saņēmuši 34 kolektīvi.

Amatierkoru topā pašlaik nokļuvuši kori “Sōla”, “Kamēr”, “Minjona”, “Maska”, “Balta”, “Ventspils”, “Juventus”, “Gaudeamus”, kā arī “Jasmīnas koris” un “Balsis”.

Savukārt starp jauniešu deju kolektīviem A grupas topā pašlaik ierindojas deju kolektīvi “Teiksma”, “Sadancis” un “Daiļrade”. B grupas kolektīvu augšgalā atrodas “Zelta rūsiņš”, “Zelta virpulis” un “Venta”. Taču C grupā līdz šim visaugstāk ir novērtēti deju kolektīvi “Vēja zirdziņš”, “Cielaviņa” un “Randiņš”.

Pujāte arī norādīja, ka šī gada skatēs kopā ir piedalījušies 393 kori ar kopskaitā 13677 dalībniekiem, un 789 deju kolektīvi ar 17 556 dejotājiem. Viņa sacīja, ka, salīdzinājumā ar iepriekšējiem Dziesmu un deju svētkiem, ir novērojams šo kolektīvu skaita pieaugums.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku dalībnieku skaits būs zināms pēc nākamā gada koru un deju kolektīvu skatēm.

Šodienas sēdē arī tika iezīmēts Dziesmu un deju svētku dalībnieku elektronisko identifikācijas karšu jautājums, par ko plašākas diskusijas norisināsies šī gada rudenī. Tās plānots ieviest nākamajos svētkos, lai mazinātu iespēju tajos piedalīties cilvēkiem, kuri nav piedalījušies svētku skatēs. Tāpat ar šīs kartes tiks izmantotas, lai precīzi noteiktu svētku dalībnieku kopmēģinājumu apmeklējumus.

LA.lv