×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. februāris, 2012
Drukāt

Augstākā tiesa attaisno Saulkalnes pārdevējas slepkavībā apsūdzētu vīrieti

rokudzelzi_leta

Augstākā tiesa (AT) otrdien attaisnojusi Saulkalnes veikala pārdevējas slepkavībā apsūdzētu vīrieti. Tiesa atbrīvoja apsūdzēto turpat tiesas zālē, aģentūru BNS informēja tiesa. Pilns apelācijas instances tiesas spriedums būs pieejams 14.martā, un pēc tam to desmit dienu laikā varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā AT Senātā.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne aģentūrai BNS teica, ka pēc iepazīšanās ar motivētu sprieduma tekstu tiks lemts, vai iesniegt kasācijas protestu.

Aleksejs Šarovs tika apsūdzēts par slepkavību, ja tā ir saistīta ar laupīšanu, un viņam draudēja mūža ieslodzījums.

Saskaņā ar apsūdzību Šarovs 2009.gada 20.janvāra rītā iegājis veikaliņā Saulkalnē, kur vēlējies nopirkt cigaretes un pārtikas produktus, bet viņam nav bijusi nauda.

Apsūdzētais pieprasījis veikala pārdevējai minētos produktus iedot, par tiem nesamaksājot, bet pārdevēja nav tam piekritusi un pieprasījusi Šarovam iziet no veikala. Izcēlies konflikts, apsūdzētais izvilcis nazi un pārdevējai iedūris vairākas reizes.

Pirmās instances tiesa ‒ Rīgas apgabaltiesa ‒ 2010.gadā atzina Šarovu par vainīgu un sodīja ar brīvības atņemšanu uz 15 gadiem.

Pārbaudot visus pierādījumus lietā, nopratinot trīs lieciniekus un apelācijas instancē papildus pieprasot ziņas no DNS nacionālās datubāzes par šajā lietā paņemto DNS profilu, apelācijas instances tiesa nosprieda atcelt Rīgas apgabaltiesas notiesājošo spriedumu, atzina apsūdzēto par nevainīgu un attaisnoja.

Tiesa arī nolēma nosūtīt krimināllietu Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, jo noziegums ir noticis, bet nav pierādīta apsūdzētā piedalīšanās noziegumā.

Apelācijas instances tiesa lietu sāka skatīt 2011.gada septembrī, kad lietas izskatīšana tika atlikta saistībā ar informācijas pieprasīšanu no DNS nacionālās datubāzes.

Jau ziņots, ka 1981.gadā dzimušais bezdarbnieks Aleksejs Šarovs savu dzīvesvietu bija deklarējis patversmē Rīgā un dažkārt ir bijis draugos ar alkoholu. Pēdējā laikā viņš gan dzīvojis pie kādas sievietes Sauriešos.

Policijai bija aizdomas, ka vīrieša psihiskais stāvoklis nav stabils, taču ekspertīze liecināja, ka vīrietis ir pieskaitāms.

Slepkava bija pārgriezis sievietei rīkli, kopumā viņas krūtīs un kaklā ar līdzpaņemto nazi iecērtot astoņas reizes.

Ja arī tiesāšanās notiks vēl AT Senātā un tas apelācijas spriedumu nemainīs, šī būs jau otra neilgā laikā sabiedrības ievērību ieguvusi slepkavības lieta, kur apsūdzētie attaisnoti. Pērn aprīlī Augstākās tiesas Senāts noraidīja prokuratūras protestu par tiesas lēmumu, ar kuru atstāts spēkā attaisnojošais spriedums diviem vīriešiem par ukraiņu uzņēmēja Oleksija Žarova slepkavību 2004.gadā Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+