×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Augstākā vidējā stundas likme – gaisa kuģa kapteinim, zemākā – prāvestam (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Profesija ar augstāko vidējo stundas likmi atbilstoši profesiju klasifikatoram ir gaisa kuģa kapteinis, kurš vidēji stundā nopelna 30,24 eiro, turpretī zemākā – prāvestam, kuram vidējā stundas likme ir 1,83 eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sagatavotais analītiskais apraksts par profesijām.

VID apkopotā informācija liecina, ka profesiju pamatgrupas, kurās ir lielākais darba vietu skaits, ir “Vecākie speciālisti”, kurā ir 123 660 darba vietas, “Pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki”, kurā darba vietu skaits ir 118 950, un “Speciālisti” ar 96 270 darba vietām.

Augstākā vidējā stundas likme ir darba vietās, kuras ir pamatgrupā “Vadītāji”, – 8,71 eiro stundā. Zemākā vidējā stundas likme ir darba vietās pamatgrupā “Vienkāršākās profesijas” – 2,85 eiro stundā, turklāt šajā pamatgrupā ir piektais lielākais darba vietu skaits.

Profesijas, kurās ir lielākais darba vietu skaits, ir veikalu pārdevēji un pārdevēju palīgi, biroju, viesnīcu un citu telpu apkopēji, administratīvie un finanšu vadītāji, politikas pārvaldības vecākie speciālisti un smago kravas automobiļu ar piekabēm un autovilcienu vadītāji.

Profesijas ar augstāko vidējo stundas likmi atbilstoši profesiju klasifikatoram ir gaisa kuģa kapteinis, kurš vidēji stundā nopelna 30,24 eiro, kā arī ortodonts, kur darbinieks vidēji nopelna 29,67 eiro stundā, un vērtspapīru darījumu struktūrvienības vadītājs ar vidējo stundas likmi 28,31 eiro.

Profesijas ar zemāko vidējo stundas likmi ir prāvests, kuram vidējā stundas likme ir 1,83 eiro, karstā metāla novācējs, kurš vidēji stundā nopelna 1,86 eiro, kā arī apavu labotājs, kur darbinieks vidēji nopelna 1,87 eiro stundā.

Profesiju analītiskais apraksts ir sagatavots, apstrādājot VID rīcībā esošos datus par nodarbināto ienākumiem un nostrādātajām stundām no darba devēju ziņojumiem un informāciju par profesiju kodiem no ziņām par darba ņēmējiem par 2013.gada novembri.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tātad skolotājs pieder pie ”vienkāršākaām profesijām” Jo skolotāja likme ir apm. 1,7 Ls stundā. Nez vai daudzi no vadītājiem būtu spējīgi strādāt ”vienkāršajā profesijāi” -iet klasē un mācīt angļu un vācu valodu un sagatavot skolēnus centralizētajiem eksāmeniem.

Draugiem Facebook Twitter Google+