×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. marts, 2014
Drukāt

Augstākās amatpersonas nosoda provokācijas un sabiedrības naidošanu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

"Vienotības" izvirzītā Ministru prezidenta amata kandidāte - pašreizējā zemkopības ministre Laimdota Straujuma (no kreisās), Valsts prezidents Andris Bērziņš un partijas "Vienotība" pārstāve - Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa tikšanās laikā Melngalvju namā.

“Laikā, kad esam liecinieki eskalētiem politiskiem un militāriem konfliktiem tuvu Latvijas robežai, mēs asi nosodām jebkādus politiski provokatīvu motīvu vadītus mēģinājumus radīt spriedzi un mākslīgi veicināt nesaskaņas arī Latvijas sabiedrībā,” to kopīgajā paziņojumā norāda Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) un Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Pirmās valsts amatpersonas norāda, ka Latvija vienmēr ir bijusi mājas daudzām tautībām, kas sarežģītos vēsturiskos pavērsienos ir stāvējušas plecu pie pleca, izveidojot un aizstāvot Latviju, kas dzima sūrās cīņās un īstenoja tautas ilgas pēc brīvības.

“Latvijai ir nozīmīgs katrs tās iedzīvotājs. Mūsu nav skaitliski daudz. Mēs nedrīkstam izplēnēt pasaules vējos. Latvija mums visiem ir tikai viena. Visi, kam Latvija ir svēta un dārga, kas ciena šīs zemes vēsturisko un latvisko identitāti, šeit raduši dzimteni un izveidojuši pavardu – mēs visi esam piederīgi un nozīmīgi savai neatkarīgajai valstij – Latvijai,” teikts paziņojumā.

“Mēs visi – neatkarīgi no etniskās izcelsmes, dzimtās valodas, reliģiskajiem uzskatiem vai pārliecības – esam viena Latvijas tauta. Mūs vieno patiesa vēlme dzīvot mierā, saticībā un labklājībā, mūsu brīvajā Latvijas valstī. Tikai mēs – katrs pats un visi kopā, varam būt atbildīgi par savu valsti. Mēs zinām, kādu Latviju gribam redzēt šodien un kādu to vēlamies atstāt mūsu nākamajām paaudzēm,” atzīmē pirmās valsts amatpersonas.

Bērziņš, Āboltiņa un Straujuma asi nosoda jebkādu politisku motīvu vadītu rīcību, kas ir vērsta uz spriedzes radīšanu, nesaskaņu provocēšanu un dažādu sabiedrības grupu apzinātu naidošanu un pretnostatīšanu.

“Mēs aicinām Latvijas iedzīvotājus kritiski izvērtēt Krievijas oficiālās varas rīcību Ukrainā. Mēs mudinām nepieļaut naidīgo spēku cerības Latvijā dzīvojošās tautības padarīt par instrumentu savu tuvredzīgo politisko interešu īstenošanai. Latvijas tauta vienmēr ir spējusi atšķirt graudus no pelavām!  Mēs apliecinām, ka Latvija ir un paliks demokrātiska Eiropas valsts, kas ciena un aizsargā gan latviešu, gan mazākumtautību daudzveidīgo kultūru un dažādās valodas,” teikts paziņojumā.

Amatpersonas norāda, ka darīs visu iespējamo, lai valsts politika un praktiskā rīcība būtu atbildīga. “Tā būs vērsta uz valstiskuma un drošības stiprināšanu, kā arī uz sabiedrības saliedēšanu. Mēs zinām, ka mums kopā tas izdosies!”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. PSKP CK “troika”.Ja nebūtu mēs ES,NATO,ja viņi pirmie nekritizētu Krieviju un viņas okupēcijas centienus ,šie “MŪSU TRĪS VAROŅI” slavētu Putinu ar putām uz lūpām.Man riebj un kauns par šiem gļēvlatviešiem kā to kvalificēja cien,Levita k-gs!Mērkaķojas paka;l ES un ASV teiktajam vārds vārdā.
    Atrod desmitiem miljonu zaglim Zaharjinam,air Baltic,tiltiem,VID megoceltnei,miljardu Godmanis Parex zagļiem,kur piestrādāja Sudraba utt.,bet armijai vēl no tā paša mazuma norauj sportam,prezidenta dampim utt. Kas par nolādētiem politanalfabētiem ,ja valsts nevienam nav sirdī ?!

  2. nevajag arī, ..

Draugiem Facebook Twitter Google+