×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2016
Drukāt

Augstās ugunsbīstamības dēļ aicina ievērot īpašu piesardzību

Foto-LETAFoto-LETA

Daudzviet Latvijā, tostarp Rīgā, ir augsta ugunsbīstamība, lielākais sausums turpinās valsts ziemeļaustrumu novados, tādēļ Vidzemē spēkā oranžais brīdinājums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Kaut arī gaisa temperatūra ir pazeminājusies, sausais un vējainais laiks palielina ugunsgrēku izcelšanās un izplešanās risku.

Brīvdienās iedzīvotāji biežāk dodas dabā, nomet gruzdošus izsmēķus, kurina ugunskurus un izmanto grilus, kas var izraisīt meža ugunsgrēku.

Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka ugunsnedrošajā laikposmā bez saskaņošanas ar Valsts meža dienesta mežniecību nedrīkst veikt dedzināšanu, kas, radot dūmus, var maldināt uguns novērošanas darba veicējus.

Mežos un purvos aizliegts kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Tāpat aizliegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības. Ugunskura vietu drīkst pamest, kad uguns nodzēsta un gruzdēšana pilnīgi beigusies.

Saskaņā ar ugunsdrošības noteikumiem mežos, purvos un to tuvumā nedrīkst nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus. Aizliegts veikt spridzināšanas darbus un organizēt šaušanas nodarbības, izņemot atbilstoši ierīkotas vietas. Medībās un šaušanas nodarbībās nedrīkst lietot trasējošas lodes, deglodes un prapjus no viegli uzliesmojoša un gruzdēt spējīga materiāla.

Nav arī atļauts braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos un meža apsaimniekošanai. Mežā, purvos un uz tos šķērsojošiem ceļiem aizliegts ekspluatēt transportlīdzekļus un citus mehānismus ar bojātu iekšdedzes dzinēja gāzu izplūdes sistēmu.

Sevišķas ugunsbīstamības apstākļos pašvaldībām ir tiesības veikt pasākumus, kas samazina ugunsgrēku izcelšanās iespējas, tajā skaitā pašvaldības var aizliegt apmeklēt mežus un purvus.

Saskaņā ar “Global Forecast System” prognozi svētdien un nākamnedēļ daudzviet Latvijā gaidāms neliels īslaicīgs lietus, dažās dienās nākamajā nedēļā iespējamas stiprākas lietusgāzes. Kopējais nokrišņu daudzums aizvien būs mazāks par normu, un lielā valsts daļā saglabāsies augsta ugunsbīstamība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+