×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

Augstceltņu “Z-Towers” būvlaukumā konstatē vairākas nedrošas darba vietas

Foto - LETAFoto - LETA

Daugavgrīvas iela rekonstruētajā Valdemāra un Daugavgrīvas ielas satiksmes mezglā.

Valsts darba inspekcija (VDI) augstceltņu “Z-Towers” būvlaukumā konstatējusi vairākas nedrošas darba vietas, aģentūrai LETA pastāstīja VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

Kādi tieši pārkāpumi konstatēti, Vincevs neatklāja. “To mēs nedrīkstam atklāt, tas attiecas uz konkrēto uzņēmumu. Apturam objekta darbu tad, kad tas var apdraudēt darbinieku veselību vai dzīvību,” viņš sacīja.

Objekta darbība ar VDI rīkojumu ir apturēta kopš 14.decembra. Līdz 29.decembrim uzņēmumam ir jāsakārto nedrošās darba vietas, tad VDI dosies atkārtotā pārbaudē un lems par rīkojuma atcelšanu, pastāstīja Vincevs. Novērst nepilnības uzņēmums var arī ātrāk, un līdz ar to arī ātrāk atsākt darbus, viņš piebilda.

Tikmēr VDI turpinās letālā nelaimes gadījuma izmeklēšanu, kas varētu ilgt līdz pat 80 dienām. Tāpat ir uzsākta un tiks turpināta administratīvā pārkāpuma lietvedība, jo VDI saskatījusi objektā iespējamus darba aizsardzības pārkāpumus, skaidroja Vincevs.

Kā ziņots, 14.decembrī augstceltņu “Z-Towers” būvlaukumā, krītot no augstuma, gājis bojā 21 gadu vecs strādnieks, aģentūrai LETA apstiprināja VDI. Uz izmeklēšanas laiku objektā visi būvdarbi ir apturēti.

Uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji, kuri izsaukumu uz notikuma vietu saņēmuši plkst.18.21.

VUGD preses pārstāve Viktorija Šembele aģentūrai LETA stāstīja, ka vīrietis bija kritis no liela augstuma un iekritis šahtā trešā stāva līmenī, tādējādi uzkrītot uz sastatnēm. Ugunsdzēsēji jaunieti izvilka, un mediķi konstatēja viņa nāvi.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA teica, ka par notikušo sākts kriminālprocess un izmeklēšanā policija sadarbosies ar Valsts darba inspekciju.

Augstceltņu “Z-Towers” projekta attīstītāju AS “Towers Construction Management” pārstāvis Artūrs Ivanovs norādīja, ka uzņēmumā visi ir satriekti par notikušo negadījumu, tas esot liels šoks un cilvēcisks pārdzīvojums.

“Izsakām visdziļāko līdzjūtību traģiskajā nelaimē bojāgājušā ģimenei, tuviniekiem un draugiem. Esam gatavi sniegt atbalstu bojāgājušā ģimenei un izmeklētājiem, lai iespējami ātri noskaidrotu notikušā apstākļus un cēloņus,” sacīja Ivanovs.

 

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+