×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. jūnijs, 2012
Drukāt

Augstskolu kvalitātes izvērtēšanas rezultātus nepubliskos

Foto - LETAFoto - LETA

Lai gan augstākās izglītības studiju programmu kvalitātes izvērtēšanas eksperti savu darbu beidza jau jūnija pirmajā pusē un viņu atzinumi visām augstskolām ir zināmi, plašākai sabiedrībai tie tiks paturēti noslēpumā līdz septembrim, piektdien raksta “Diena”.

Augstākās izglītības padome (AIP) katrai augstskolai, izsniedzot ekspertu vērtējumus, deva arī norādījumu tos nepubliskot līdz nākamā mācību gada sākumam, lai netiktu ietekmēti uzņemšanas rezultāti.

AIP priekšsēdētājs Jānis Vētra neuzskata, ka tā ir topošo studentu maldināšana, jo ekspertu atzinums nav oficiāls dokuments, turklāt sliktāk novērtētās programmas vēl varot pagūt veikt uzlabojumus.Dažas universitātes gan medijiem paguvušas izplatīt preses relīzes, kurās vēstīts par pozitīvi novērtētajām programmām, bet, iespējams, klusēts par sliktajiem vērtējumiem.

Savukārt Augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas centra valdes priekšsēdētājs Juris Dzelme nepiekrīt noklusēšanai. “Mēs [veicot regulārās studiju programmu akreditācijas] vienmēr esam atklāti, un visi atzinumi ir redzami internetā. Atklātība tomēr sevi attaisno, un plusu vienmēr ir vairāk nekā mīnusu,” uzskata Dzelme.

Eksperti vērtēja visas studiju programmas pēc četriem kritērijiem – kvalitāte, savstarpējā pārklāšanās, resursu pieejamība un ilgtspēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+