×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2012
Drukāt

“Augstsprieguma tīkla” peļņa pērn – 1,811 miljoni latu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas pārvades sistēmas tīkla operators “Augstsprieguma tīkls” 2011.gadā strādāja ar 61,518 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 6,7% vairāk nekā 2010.gadā, un guva 1,811 miljonu latu peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš, liecina datubāzē “Lursoft” publicētais finanšu pārskats.

Kompānijas finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka “Augstsprieguma tīkla” ieņēmumi par elektroenerģijas pārvades pakalpojumiem pērn bija 46,745 miljoni latu, kas veido 75% no kopējiem ieņēmumiem. 2011.gadā kompānija pārvadīja 6,326 miljonus megavatstundu (MWh) elektroenerģijas.

“Augstsprieguma tīkla” vadība norāda, ka atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai uzņēmums no 2011.gada 1.aprīļa veic neatkarīga sistēmas operatora funkcijas.

Pamatojoties uz direktīvā noteikto atbildību, “Augstsprieguma tīkls” no 2011.gada 1.aprīļa ir atteicies no pārvades sistēmas aktīvu pārvaldīšanas, funkcijas nododot Latvijas energoapgādes kompānijas “Latvenergo” meitasuzņēmumam “Latvijas elektriskie tīkli”, kurā ir ieguldīti arī “Latvenergo” pārvades sistēmas aktīvi un ar tiem saistītās saistības kā vienots kopums, informē uzņēmuma vadība, piebilstot, ka “Latvijas elektriskajiem tīkliem” ir nodoti ar pārvades sistēmas aktīvu pārvaldīšanas funkciju saistītie darbinieki.

 

“Augstsprieguma tīkls” uzsver, ka atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai un Elektroenerģijas tirgus likumam uzņēmums ir atbildīgs par jaunu infrastruktūras objektu plānošanu, būvniecību un nodošanu ekspluatācijā.

 

Kapitālieguldījumi pārvades elektrotīklos tiek plānoti ar energosistēmas drošību, attīstību un licences prasību izpildi saistītos projektos, lai nodrošinātu kvalitatīvu pārvades pakalpojumu sniegšanu Latvijas teritorijā, tranzīta pakalpojumu sniegšanu, samazinātu pārvades pakalpojuma izmaksas un paaugstinātu darbības efektivitāti, norāda uzņēmuma vadība.

2010.gadā “Augstsprieguma tīkls” strādāja ar 57,63 miljonu latu apgrozījumu un cieta 1,625 miljonu latu zaudējumiem.

“Augstsprieguma tīkls” ir elektropārvades sistēmas operators un pārvades tīkla pakalpojumu sniegšanas uzņēmums valstī, un tā īpašnieks no šā gada sākuma ir Finanšu ministrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+