×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
22. septembris, 2012
Drukāt

Augstu amatpersonu apsargāšanā izmantos elektrošoka ierīci

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir iegādājušies speciālo līdzekli – elektrošoka ierīci, ko karavīriem būtu iespējams izmantot, pildot dienesta pienākumus, atbilstoši draudam un situācijai, lai atvairītu uzbrukumu apsargājamām personām.

Lai varētu elektrošoka ierīci izmantot, apsargājot augstas amatpersonas, ir nepieciešams veikt grozījumu Militārā dienesta likumā, papildinot tajā ietverto speciālo līdzekļu, ko ir tiesīgs lietot karavīrs, uzskaitījumu.

Virkni Aizsardzības ministrijas (AM) izstrādātos grozījumus Militārā dienesta likumā, tostarp arī šo, jau nākamnedēļ skatīs Ministru kabineta sēdē.

AM norāda, ka NBS vienība – Militārā policija – Valsts prezidenta noteiktajā kārtībā nodrošina Valsts prezidenta, viņa ģimenes locekļu, jaunievēlētā Valsts prezidenta, personas, kuras ieņēma Valsts prezidenta amatu apsardzi, Ministru kabineta noteiktajā kārtībā nodrošina Valsts prezidenta uzaicināto ārvalstu un starptautisko organizāciju pārstāvju apsardzi, veic AM un NBS komandiera uzaicināto ārvalstu amatpersonu un starptautisko organizāciju pārstāvju apsardzi, kā arī pilda cita uzdevumus.

NBS šos uzdevumus veic publiskajā telpā, kurā apsargājamo personu apdraudējuma gadījumā ieroču pielietošana varētu apdraudēt arī citu cilvēku dzīvību, tāpēc NBS ir iegādājušies speciālo līdzekli – elektrošoka ierīci.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+