Foto: Shutterstock

Augstu novērtētie zinātniskie institūti saņems 10% piemaksas 2

No nākamā gada starptautiskajā izvērtējumā augstu novērtējumu saņēmušās zinātniskās institūcijas saņems papildu finansējumu 10% vērtībā no zinātnei piešķirtā bāzes finansējuma, pirmdien nolēma Ministru kabinetā.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

Papildu finansējumu saņems tās zinātniskās institūcijas, kuras starptautiskajā izvērtējumā saņēmušas novērtējumu “4” un “5”.

Šādus vērtējumus saņēmušas 15 zinātniskās institūcijas – Latvijas Universitātes (LU) institūts – atvasināta publiska persona “LU Cietvielu fizikas institūts”, LU aģentūra “LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts”, LU struktūrvienības Atomfizikas un spektroskopijas institūts, Datorikas fakultāte, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte, Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas Optometrijas un redzes zinātnes nodaļa, Daugavpils Universitātes struktūrvienības – G.Liberta Inovatīvās mikroskopijas centrs, Fizikas katedra, Matemātisko pētījumu centrs, Ventspils Augstskolas struktūrvienība – Inženierzinātnes institūts “Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs”, kā arī valsts institūti – atvasinātas publiskas personas “Latvijas Organiskās sintēzes institūts”, “Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs”, “Elektronikas un datorzinātņu institūts”, “Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts”, “Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR””.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piešķirot minēto papildu finansējumu, atbilstoši zinātniskajā institūcijā nodarbinātajam zinātniskajam personālam tiks ņemts vērā zinātnē nodarbināto skaits apakšvienībā, kura zinātnisko institūciju starptautiskajā izvērtējumā ir novērtēta ar “4” un “5”.

Ministru kabineta noteikumi jau paredz tādus kvalitātes izvērtējuma kritērijus kā pētniecības un attīstības projekti, zinātniskās darbības rezultāti un promocijas un maģistra darbi. Šie kritēriji paredz piešķirt relatīvi lielāku ar rezultātiem saistīto bāzes finansējuma daļu tādai zinātniskajai institūcijai, kura ieguvusi lielāko punktu skaitu zinātniskās darbības intensitātes un kvalitātes, kā arī cilvēkresursu atjaunotnes rādītājos, pārējām piešķirot proporcionāli mazāku ar rezultātiem saistīto bāzes finansējuma daļu.

Valdība tāpat apstiprināja, ka vāji novērtētajiem institūtiem no 2016.gada tiks pārtraukta bāzes finansējuma piešķiršana. Tas nozīmē, ka finansējumu nesaņems tās zinātniskās institūcijas, kuras starptautiskajā izvērtējumā saņēmušas novērtējumu “1” un “2”.

Jau ziņots, ka vairāki zinātnieki izrādījuši atklātu neapmierinātību ar to, kā tika sadalīts budžets 2014.gada otrajai pusei. Zinātnieki bija sašutuši, ka finansējuma sadalē netika ņemts vērā starptautiskais vērtējums.