×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. februāris, 2015
Drukāt

Augu lakas spīdīgām lapām, mēslojums skaistam izskatam

Foto - LETAFoto - LETA

Olveida krasula (Crassula ovata) - Naudas koks.

“Kā telpaugu lapas padarīt tik skaistas, spīdīgas kā katalogos? Es augus bieži mazgāju, skaloju zem dušas, bet tādu spīdumu vienalga nevaru iegūt. Varbūt ir kāds speciāls līdzeklis?” EVITA

Telpaugu kopšanu atvieglo augu lapu kopšanas spīdumi. Piemēram, SIA “Schetelig” var iegādāties firmas “Compo” ražoto Leafshine. Lieto ne biežāk kā reizi mēnesī, citādi augiem sāks kalst lapas. Izmanto lapainiem telpaugiem, piemēram, filodendriem, dīfenbahijām, aspidistrām, monsterām, papardēm. Lakas pārklājums ne tikai dod lapām veselīgu spīdumu, bet arī aizsargā pret putekļiem. Nav ieteicams laku pūst uz jaunajiem dzinumiem, ziediem un pumpuriem. Ja lapas ir ļoti netīras, iepriekš tās vajadzētu noslaucīt ar mīkstu, mitru drānu. Izsmidzina uz sausām lapām no apmēram 40 cm attāluma. Augi jāsargā no tiešiem saules stariem apstrādes laikā un pēc tās. Aerosols maksā 4,13 eiro (300 ml).

Izsmidzināmais Compo lapu kopšanas līdzeklis orhidejām pasargā augus no kaļķa nogulsnēm un putekļiem, to var izmantot arī kā lapu mēslojumu (sastāvā esošais slāpeklis veicina augšanu, padara lapas koši zaļas). Īpaši ieteicams ziemas periodā, kad telpās ir silts un sauss gaiss. Augu laka nopērkama 250 ml fasējumā par 3,92 eiro.

Arī SIA “cenuklubs.lv” veikalos pārdošanā ir mēslojums telpaugiem – lapu spīdums 300 ml fasējumā par 2,59 eiro. Līdzeklis nodrošina intensīvu un dabisku lapu spīdumu, aizsargā lapas no putekļiem un novērš kaļķa nogulšņu veidošanos. Sastāvā esošais spirta šķīdums ar bišu vasku palīdz pret sēņu slimībām, uzlabo augu dabisko imunitāti. Augiem ar lielām lapu plātnēm lieto reizi 2–3 nedēļās, bet augiem ar sīkām lapām – vienreiz 3–4 nedēļās. Lapu spīdums nav paredzēts kaktusu, sukulentu kopšanai.

SIA “Eva dārzam” nopērkama firmas “Substral” ražotā augu laka Lehtikiilto Bladglans, tā maksā 3,25 eiro (200 ml.) Pirmo reizi lietojot, lapas notīra no putekļiem un laku uzsmidzina no 40 cm attāluma. Vasarā pēc apsmidzināšanas augus ieteicams apklāt, lai pasargātu no tiešiem saules stariem. Apstrādā ik pēc 4–6 nedēļām. Turpmāk pirms pūšanas putekļus slaucīt nav obligāti.

SIA “Flavonija” var iegādāties lapu spīdumu Spring Bladglanse, flakons maksā 7 eiro (600 ml). Kopšanas līdzekli izsmidzina uz lapainiem telpaugiem vienreiz mēnesī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+