Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
9. decembris, 2014
Drukāt

Augulis: ierobežojumu atcelšana sociālās apdrošināšanas pabalstiem izmaksās 50 miljonus

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ierobežojumu atcelšana sociālās apdrošināšanas pabalstiem izmaksās aptuveni 50 miljoni eiro, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” teica labklājības ministrs Uldis Augulis.

Viņš paskaidroja, ka šādu ierobežojumu atcelšana ietekmi uz budžetu neradīs, jo to atcelšana jau tika iekļauti sākotnēji, plānojot budžetu. “Ņemot vērā ierobežojumu atcelšanu, cilvēki var cerēt uz lielākām summām,” pauda Augulis.

Likums patlaban nosaka ierobežojumus slimības un bezdarbnieka pabalstam, vecāku pabalstam, maternitātes un paternitātes pabalstam, ģimenes valsts pabalstam.

Sociālo iemaksu veicēji Latvijā var saņemt: bezdarbnieka pabalstu, slimības pabalstu, maternitātes pabalstu un paternitātes pabalstu, vecāku pabalstu, apbedīšanas pabalstu, atlīdzība par darbspēju zaudējumu, atlīdzību par apgādnieka zaudējumu, kaitējuma atlīdzību saistībā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību, atlīdzību par papildus izdevumiem un pakalpojumiem ārstēšanas periodā.

Jau ziņots, ka pie sociālo iemaksu griestiem valsts atgriezās gada sākumā, lai ierobežotu lielos pabalstus un nesamērīgi lielās pensijas. Maksimālais apmērs ienākumiem, no kuriem ir jāveic sociālās iemaksas, ir 46 400 eiro gadā.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+