Mobilā versija
+3.7°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
9. decembris, 2014
Drukāt

Augulis: ierobežojumu atcelšana sociālās apdrošināšanas pabalstiem izmaksās 50 miljonus

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ierobežojumu atcelšana sociālās apdrošināšanas pabalstiem izmaksās aptuveni 50 miljoni eiro, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” teica labklājības ministrs Uldis Augulis.

Viņš paskaidroja, ka šādu ierobežojumu atcelšana ietekmi uz budžetu neradīs, jo to atcelšana jau tika iekļauti sākotnēji, plānojot budžetu. “Ņemot vērā ierobežojumu atcelšanu, cilvēki var cerēt uz lielākām summām,” pauda Augulis.

Likums patlaban nosaka ierobežojumus slimības un bezdarbnieka pabalstam, vecāku pabalstam, maternitātes un paternitātes pabalstam, ģimenes valsts pabalstam.

Sociālo iemaksu veicēji Latvijā var saņemt: bezdarbnieka pabalstu, slimības pabalstu, maternitātes pabalstu un paternitātes pabalstu, vecāku pabalstu, apbedīšanas pabalstu, atlīdzība par darbspēju zaudējumu, atlīdzību par apgādnieka zaudējumu, kaitējuma atlīdzību saistībā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību, atlīdzību par papildus izdevumiem un pakalpojumiem ārstēšanas periodā.

Jau ziņots, ka pie sociālo iemaksu griestiem valsts atgriezās gada sākumā, lai ierobežotu lielos pabalstus un nesamērīgi lielās pensijas. Maksimālais apmērs ienākumiem, no kuriem ir jāveic sociālās iemaksas, ir 46 400 eiro gadā.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+