Mobilā versija
-3.8°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
9. decembris, 2014
Drukāt

Augulis: ierobežojumu atcelšana sociālās apdrošināšanas pabalstiem izmaksās 50 miljonus

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ierobežojumu atcelšana sociālās apdrošināšanas pabalstiem izmaksās aptuveni 50 miljoni eiro, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” teica labklājības ministrs Uldis Augulis.

Viņš paskaidroja, ka šādu ierobežojumu atcelšana ietekmi uz budžetu neradīs, jo to atcelšana jau tika iekļauti sākotnēji, plānojot budžetu. “Ņemot vērā ierobežojumu atcelšanu, cilvēki var cerēt uz lielākām summām,” pauda Augulis.

Likums patlaban nosaka ierobežojumus slimības un bezdarbnieka pabalstam, vecāku pabalstam, maternitātes un paternitātes pabalstam, ģimenes valsts pabalstam.

Sociālo iemaksu veicēji Latvijā var saņemt: bezdarbnieka pabalstu, slimības pabalstu, maternitātes pabalstu un paternitātes pabalstu, vecāku pabalstu, apbedīšanas pabalstu, atlīdzība par darbspēju zaudējumu, atlīdzību par apgādnieka zaudējumu, kaitējuma atlīdzību saistībā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību, atlīdzību par papildus izdevumiem un pakalpojumiem ārstēšanas periodā.

Jau ziņots, ka pie sociālo iemaksu griestiem valsts atgriezās gada sākumā, lai ierobežotu lielos pabalstus un nesamērīgi lielās pensijas. Maksimālais apmērs ienākumiem, no kuriem ir jāveic sociālās iemaksas, ir 46 400 eiro gadā.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+