Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Augulis: jautājums par pensiju pārrēķināšanu vēl nav izlemts (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jautājums par pensiju pārrēķināšanu no nākamā gada vēl nav izlemts – visdrīzāk par to tiks spriests, rudenī spriežot par nākamā gada valsts budžetu, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Labklājības ministrs Uldis Augulis.

Viņš pauda, ka pensijas ir jāpārskata iespējami ātrāk, šo jautājumu skatot kopā ar valsts budžetu.

Ministrs uzsvēra, ka sociālais budžets ļauj īstenot pensiju pārrēķināšanu un indeksāciju, vienlaikus atzīstot, ka valsts pamatbudžetā uzkrājumi neveidojas.

Kopumā pensiju pārrēķināšanai 2016.gadā papildu nepieciešami apmēram 4,1 miljons eiro, 2017.gadā – apmēram 21,6 miljoni eiro, bet 2018.gadā – apmēram 49,3 miljoni eiro, liecina Labklājības ministrijas dati.

Tāpat ministrija norāda, ka sociālās apdrošināšanas budžets ir stabils un tajā jau šogad izveidojies 529 miljonu eiro liels uzkrājums, un tiek prognozēts, ka 2018.gadā tas varētu būt viena miljarda eiro apmērā. Savukārt, īstenojot likumprojektā paredzētos pasākumus, 2018.gadā sociālās apdrošināšanas budžetā joprojām saglabātos uzkrājums 855,1 miljonu eiro apmērā.

Aģentūra BNS ziņoja, ka otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien atbalstīja pensiju likuma grozījumus galīgajam lasījumam, kas neietver normas par ekonomiskās krīzes ietekmē piešķirto pensiju pārrēķinu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu jā, par pensijām lems nedēļām, mēnešiem, gadiem ilgi. Šobrīd svarīgāks jautājums ir par ministru zemajām algām.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+