Mobilā versija
+6.9°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
17. jūnijs, 2015
Drukāt

Augulis: jautājums par pensiju pārrēķināšanu vēl nav izlemts (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jautājums par pensiju pārrēķināšanu no nākamā gada vēl nav izlemts – visdrīzāk par to tiks spriests, rudenī spriežot par nākamā gada valsts budžetu, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Labklājības ministrs Uldis Augulis.

Viņš pauda, ka pensijas ir jāpārskata iespējami ātrāk, šo jautājumu skatot kopā ar valsts budžetu.

Ministrs uzsvēra, ka sociālais budžets ļauj īstenot pensiju pārrēķināšanu un indeksāciju, vienlaikus atzīstot, ka valsts pamatbudžetā uzkrājumi neveidojas.

Kopumā pensiju pārrēķināšanai 2016.gadā papildu nepieciešami apmēram 4,1 miljons eiro, 2017.gadā – apmēram 21,6 miljoni eiro, bet 2018.gadā – apmēram 49,3 miljoni eiro, liecina Labklājības ministrijas dati.

Tāpat ministrija norāda, ka sociālās apdrošināšanas budžets ir stabils un tajā jau šogad izveidojies 529 miljonu eiro liels uzkrājums, un tiek prognozēts, ka 2018.gadā tas varētu būt viena miljarda eiro apmērā. Savukārt, īstenojot likumprojektā paredzētos pasākumus, 2018.gadā sociālās apdrošināšanas budžetā joprojām saglabātos uzkrājums 855,1 miljonu eiro apmērā.

Aģentūra BNS ziņoja, ka otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien atbalstīja pensiju likuma grozījumus galīgajam lasījumam, kas neietver normas par ekonomiskās krīzes ietekmē piešķirto pensiju pārrēķinu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu jā, par pensijām lems nedēļām, mēnešiem, gadiem ilgi. Šobrīd svarīgāks jautājums ir par ministru zemajām algām.

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+