×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
18. augusts, 2015
Drukāt

Augulis: Piecām pašvaldībām jāpārskata bāriņtiesu darbinieku atbilstība (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārbaudēm piecām pašvaldībām uzdots pārskatīt bāriņtiesu darbinieku atbilstību, šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” teica labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Vairākām bāriņtiesām arī doti uzdevumi darba uzlabošanai, tai skaitā Rīgas bāriņtiesai, skaidroja Augulis. Ministrs arī atklāja, ka lūgs pašvaldībai izvērtēt Liepājas bāriņtiesas disciplināratbildību saistībā ar Liepājas pedofilijas lietu.

Kopumā darbs bāriņtiesās ir uzlabojies, vērtēja ministrs. Būtiska problēma gan joprojām ir “izdegšanas sindroms”, bet darbiniekiem tiek piedāvāta dažāda veida palīdzība.

Kā ziņots, krimināllietā par mazgadīgas meitenes vairākkārtēju seksuālu aizskaršanu Liepājas tiesa atstājusi bez izskatīšanas Liepājas bāriņtiesas pārsūdzību, kā arī saņēmusi pārsūdzības papildinājumus no viena apsūdzētā vīrieša, aģentūru LETA informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Tiesnese 30. jūlijā pieņēmusi lēmumu Liepājas bāriņtiesas iesniegto apelācijas sūdzību atstāt bez izskatīšanas. Pieņemot šādu lēmumu, Liepājas tiesa pamatojusies uz Kriminālprocesa likuma 551.panta 4.daļu un skaidro, ka cietušā pārstāvis apelācijas sūdzībā nevar lūgt lielāku sodu par to, ko viņš lūdzis vai kam piekritis lietas iztiesāšanā pirmās instances tiesā.

Lēmumu atstāt šo pārsūdzību bez izskatīšanas var pārsūdzēt, bet pagaidām tiesa šādu sūdzību no bāriņtiesas nav saņēmusi. Kā ziņots, Liepājas bāriņtiesa iesniedza apelācijas sūdzību krimināllietā par mazgadīgas meitenes vairākkārtēju seksuālu aizskaršanu, lūdzot apsūdzētajiem vīriešiem piemērot bargāku sodu – brīvības atņemšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Sociālais darbinieks Atbildēt

  Kopumā darbs bāriņtiesās ir uzlabojies, vērtēja ministrs. Būtiska problēma gan joprojām ir “izdegšanas sindroms”, bet darbiniekiem tiek piedāvāta dažāda veida palīdzība.
  ——————————
  Kopš kura laika pēc regulāras kafijas strēbšanas sākas … “izdegšanas sindroms” ?

  Drīzāk SOCIĀLAJIEM darbiniekiem, kuri ikdienā un ik dienas tiekas ar nabagiem, maznodrošinātajiem cilvēkiem, daudzbērnu ģimenēm, kurās, piemēram, tagad valda satraukums kā pienācīgi sagatavot bērnus skolai…kā 1.palīdzība ir tieši sociālie darbinieki – rīkojam iedzīvotāju labdarības akcijas, lai tie kuriem mājās ir kas lieks, lai nes pie mums, bet mēs tālāk dodam tiem, kuriem iet grūti …

  Mums pat nākas cīnīties ar šo “izdegšanas sindroma” mamzelēm, lai šis garlaicības māktas ar vieglu roku neizņem bērnus no ģimenēm …Mamzelēm ik pa laikam uznāk lēkme , izlikties, ka strādā …

 2. maugulis- nekad nav nodarbojies ar uzņēmējdarbību, bet pelnījis naudu valsts pārvaldē

Draugiem Facebook Twitter Google+