Ekonomika
Bizness

Augulis: Tiek vērtēti trīs iespējamie “airBaltic” investori 0


Uldis Augulis
Uldis Augulis
Foto – Ieva Makare/LETA

Sākoties Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investora piesaistes procesa finiša taisnei, tiek vērtēti trīs iespējamie pretendenti, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Viņš norādija, ka potenciālo ieguldītāju jau otro gadu meklē starptautiskais finanšu konsultāciju un aktīvu pārvaldības uzņēmums “Lazard Freres”, un šobrīd process ir “iegājis finiša taisnē”. Pašlaik tiek vērtēti trīs iespējamie pretendenti un valdībai līdz gada beigām vajadzētu pieņemt lēmumu.

Pēc Auguļa teiktā, piedāvājumi ir labi un interesanti, kas nāks par labu gan sabiedrībai kopumā, gan taustaimniecības attīstībai. Viņš neatklāja, no kurām konkrētām valstīm nāk potenciālie pircēji, vien norādija, ka no visas pasaules.

Viņš atgādināja, ka valdībai investora izvēlē joprojām galvenie kritēriji ir tas, lai “airBaltic” turpina attīstību, lidostu “Rīga” saglabā kā bāzes lidostu, kā arī turpina reisu un flotes attīstību.

Satiksmes ministrs gan arī atzīmēja, ka steiga ar “airBaltic” pārdošanu neesot, un, ja valdību neapmierinās neviens no pretendentiem, tad procesu varēs turpināt.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Satiksmes ministrija patlaban izskata jau konkrētus piedāvājumus “airBaltic” investora piesaistē un nav izslēgta arī uzņēmuma pilnīga privatizācija.

Kā ziņots, “airBaltic” biznesa plānā “Horizon 2021” ir iekļauta papildu kapitāla piesaiste 50 miljonu eiro apmērā, lai pilnībā nodrošinātu lidmašīnu flotes nomaiņas finansējumu, kā arī turpinātu uzlabot lidsabiedrības kapitāla struktūru. Uzņēmums apliecinājis, ka negrasās vērsties pie valsts, lai prasītu veiktu papildu ieguldījumu. Latvijas valdība ir uzstādījusi mērķi atrast lidsabiedrības stratēģisko investoru. Potenciālo ieguldītāju meklē starptautiskais finanšu konsultāciju un aktīvu pārvaldības uzņēmums “Lazard Freres”.

Tāpat vēstīts, ka pērn maijā tika pabeigta “airBaltic” pamatkapitāla palielināšana, tam sasniedzot 256,473 miljonus eiro. Atbilstoši Latvijas valdības un Vācijas investora Ralfa Dītera Montāga-Girmesa parakstītajam līgumam viņš pērn marta beigās “airBaltic” ieguldīja apmēram 52 miljonus eiro, savukārt valsts investēja 80 miljonus eiro, “airBaltic” kapitalizējot Valsts kases aizdevumu. Pēc pamatkapitāla palielināšanas Latvijas valstij piederēja aptuveni 80% “airBaltic” akciju, bet investoram “Aircraft Leasing 1”, kura valdes priekšsēdētājs bija Montāgs-Girmess, piederēja 20% akciju. “Aircraft Leasing 1” īpašnieks bija Īrijā reģistrēta kompānija “IALH LIMITED”.

Savukārt šogad aprīlī par “airBaltic” pastarpinātu mazākuma akcionāru kļuva Dānijas uzņēmējs Larss Tūsens, kurš no Montāga-Girmesa pārņēma “Aircraft Leasing 1”.

LA.lv