Ekonomika
Īpašums

Augusi sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos 1

Foto – LETA

Šā gada septembrī, salīdzinot ar augustu, sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos auga par 1%, liecina jaunākais Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) tirgus cenu indikators.

Sekundārajā tirgū piedāvātajiem dzīvokļiem Rīgas centrā cena mēneša laikā samazinājusies par 1%, bet Rīgas rajonā tā samazinājās par 0,5%.

Dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā septembrī cena samazinājusies par 3,5%, bet mikrorajonos tā samazinājusies par 2%. Rīgas rajonā cena jauno projektu dzīvokļiem samazinājusies par 1%, arī Jūrmalā cena samazinājās par 1%.

2017.gada septembra cenu indikators tika izveidots, pamatojoties uz monitoringa rezultātiem par reāli notikušajiem darījumiem, ko nodrošināja nekustamo īpašumu kompānijas “Ober Haus”,

“Latio” un “Balsts”. Analizējot analītikas nodaļu sniegto informāciju, tiek noteikts vidējais statistiskais rādītājs katrā segmentā.

Saskaņā ar uzņēmumu sniegto informāciju septembrī vidējā piedāvājuma cena dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā bija 2719 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos – 1337 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā – 860 eiro par kvadrātmetru, Jūrmalā – 2800 eiro par kvadrātmetru.
Vidējā piedāvājuma cena dzīvokļiem sekundārajā tirgū Rīgas centrā bija 1453 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos – 759 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā – 511 eiro par kvadrātmetru.

Vidējā piedāvājuma cena privātmājām Rīgas mikrorajonos septembrī bija 1166 eiro par kvadrātmetru (pieaugums par 2%), Rīgas rajonā – 898 eiro par kvadrātmetru (pieaugums par 0,5%), Jūrmalā – 1400 eiro par kvadrātmetru (samazinājums par 0,5%).

“Balsts”: Sērijveida dzīvokļu cenu kāpumu veicina kvalitatīva piedāvājuma trūkums

Šogad sērijveida dzīvokļu cenas palielinājušās ievērojami zemā piedāvājuma līmeņa dēļ un šo cenu pieaugumu galvenokārt veicina kvalitatīvā piedāvājuma trūkums, aģentūru LETA informēja nekustamo īpašumu kompānijas “Balsts” valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Septembrī piedāvājumu skaits samazinājās gandrīz visos lielākajos Rīgas mikrorajonos – visbūtiskāk Iļģuciemā (par 11,2%).

Zariņš skaidroja, ka tirgū šobrīd nepietiek tirgus stāvoklim atbilstošu sekundārā tirgus piedāvājumu par cenu 35 000 eiro līdz 60 000 eiro. Kā viens no būtiskajiem faktoriem, kas ietekmē piedāvājumu, ir lēnais temps jauno projektu būvniecībā. Nekustamo īpašumu tirgus nespēj apmierināt klientu kategoriju, kuri gaida jauno dzīvokļu piedāvājumu un nevēlas dzīvot sērijveida ēkās. Šī situācija un augošais pieprasījums veicina strauju cenu pieaugumu sērijveida dzīvokļu segmentā, skaidroja Zariņš.

“Sērijveida dzīvokļu vidējā cena kopš gada sākuma palielinājusies par 6,2%. Pirmajos trīs ceturkšņos visstraujākais dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējas cenas pieaugums novērots dzīvokļiem Bolderājā (par 11,4%), taču vislēnāk dzīvokļu cenas pieauga Teikā (par 3,4%). Šobrīd lielākajā tirgus daļā dominē vietējais patērētājs, kas ir pozitīvs un prognozējams signāls ilgtermiņa tirgus attīstībai. To neapšaubāmi veicinātu arī stabila ekonomiskā, politiskā un demogrāfiskā situācija, taču patlaban tā neattīstās pietiekamā līmenī,” sacīja Zariņš.

LA.lv