×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. decembris, 2012
Drukāt

August, August, augšāmcelies!

Foto - LETAFoto - LETA

Nelaimīgi un nelaikā zem Augusta Brigmaņa kājām nobrakšķējis un ielūzis kāpņu spraislis nogāzis ZZS frakcijas priekšsēdētāju un laupījis pārvietošanās spēju. Šis Saeimas lauku sētas saimnieks savam ducim partijas bērnu ganāmpulkam bija gan mātes, gan tēva vietā.

 

Kad gans, kuru atceramies kā skaistu sirmgalvi ar sniegbaltiem matiem, aizvien staltu kā tornis, krita un tika traumēts, viņš saimes ļaudīm atstāja novēlējumu. Vērpiet dziju un sargājiet māju, bija teicis Augusts, uzdodams godīgu un vienkāršu dzīvi viņa prombūtnē. Ak vai, 
Brigmaņa kungs samaitājis vien locekli, bet viņa mantinieki ir lauzuši uzticību un zaudējuši galvu, ieceltie nodaļu priekšnieki palaiduši disciplīnu un kārtību ganībās! Augusts parlamentā visam piekrita, varēja ar viņu sarunāt, patriekt kādu humoru, un it visā zemnieku vāķītājs mēdza atkārtot – mēs jau nu nebūsim tie, kas gāzīs valdību. Kas tagad noticis ar mierīgajiem provinciešiem? Viņi koķetērijā sapinušies un sasitušies ar sarkanajiem. Viņi godkārīgi tīko rīkot nekam nederīgus referendumus. Viņi iekrituši mahinācijās, neatbalstot eiro ieviešanu, un vīrelis Seržants, kuru sūta uz priekšējām līnijām par munīcijas pienesēju, šādu rīcību pamato ar Berlīnes taksista argumentiem! Saskaities premjers Dombrovskis ir ārdījies uz ZZS delegātiem, nav piedāvājis ne krēslus, kur apsēsties, un skaidri pateicis – ka viņi ir paspēlējuši vietu arī nākamajā valdībā! Politiskais un laika zobs, kā arī Brigmaņa prasmīgā vadība saudzēja pēdējā oligarha beidzamo atbalsta bāzi, bet nu uz rāvienu piedzīvots tik apkaunojošs iznākums. Kas atlīdzinās par postījumiem – Augulis vai Vējonis pēc tam, kad vētra pāri brāzusies senlejai? Jaunekļiem Augusta atstāto mācību vajadzēja glabāt kā dārgu, zem stikla kupola novietotu mantu, bet kas tev deva! Viņi ir izsūkuši un izlaistījuši 1992. gada “Igristoje” jāņogu vīna vāti, ko Brigmanis glabāja noslēptu aiz frakcijas priekšnieka mīkstā atzveltņa un nelika galdā pat vasarā, kad tikās ar Bresi, Vagri un citiem vecajiem komunistiem, taupīdams kolēģu pacienāšanai Ziemassvētkos. Nepabarots ar graudiņiem, krātiņā atstiepis kājas piemīlīgais ķivulis, kas priecēja Augustu ar šlāgeru dziesmām. Priekšsēdētāja aizkostā ābolkūka, briļļu maks, kafijas krūzīte un cita trūcīgā iedzīve aizslaucīta ZZS saimes istabas kaktā kā bezvērtīgas grabažas. Būs jābrīnās, ja krietnais tēvs un pedagogs atgriezies nedabūs redzēt uz sienām ar krītu par sevi sakricelētas karikatūras. Šiem jauniešiem, kas sevi aplam sazīmējuši kā dikten gudrus šahistus, atliek viens gājiens vien, lai atkal godā celtu Augusta piemiņas kultu – krist pie kājām un solīties laboties pie gultas piekaltajam staltajam vīram ar sarmu matos. Tūlīt jāpārtrauc brāļošanās ar sarkanajiem Rīgas domes vēlēšanās un jāatgriežas pie plānu un projektu sastādīšanas tautas labā! Citādi – ZZS nopietnu pārbaudi neizturēs jau uz nākamajām Saeimas vēlēšanām. Vēlēsim arī mēs, lai dzīst Augusta lūzumi, un sauksim visi reizē labajam onkulim – August, August, iededzies! August, August augšāmcelies!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+