×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
15. jūlijs, 2018
Drukāt

Augustā bez autovadīšanas tiesībām paliks pirmie alimentu nemaksātāji (11)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aptuveni gadu ilgušais draudēšanas un brīdinājumu laiks ir beidzies, un jau augustā bez autovadīšanas tiesībām paliks pirmie alimentu nemaksātāji, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija jūnija vidū pieņēmusi pirmo lēmumu reāli uzlikt liegumu tiesībām vadīt spēkratu. Tā kā lēmumi tiek pieņemti teju katru dienu, to skaits sasniedzis jau 16. “Lēmumi tika nosūtīti, tas nozīmē, ka tie ir paziņoti. […] Mēneša laikā ir apstrīdēšanas termiņš. Tiklīdz sāks iestāties pirmie termiņi, iestādes vadītājs reģistrā varēs atzīmēt, ka liegums būs jau tīri fiziski piemērots,” stāsta administrācijas Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne.

Administrācija kā pirmos plāno sodīt lielākos parādniekus. Šobrīd vislielākais parāds par ilgstošu alimentu nemaksāšanu par vairākiem bērniem pārsniedz 60 000 eiro. Tomēr lēmumu skaits pieaugs, jo jau šobrīd aptuveni 100 paziņojumi nosūtīti parādniekiem, kuri 20 dienu laikā gan vēl var sniegt savus paskaidrojumus. Ja tie nebūs pārliecinoši, sekos lēmuma pieņemšanas un izpildes process. Kopumā bez tiesībām palikušo parādnieku skaits laika gaitā var pārsniegt četrus, piecus tūkstošus.

Ar likumu uzlikt liegumu autovadīšanas tiesībām politiķi ļāva jau kopš pagājušā gada aprīļa, tomēr tad sākās gandrīz gadu ilgs brīdināšanas periods. Tas neesot bijis saistīts ar likuma nepilnībām, bet gan ar mērķi aizsargāt bērna intereses un veicināt uzturlīdzekļu maksāšanu, nevis vienkārši sodīt, raidījumam skaidroja administrācijā. Un mērķis ir attaisnojies, jo parādnieku skaits ar derīgām vadītāja apliecībām gada laikā mazinājies no 8410 līdz 5128 šogad februārī. Tātad vairāk nekā 3000 parādnieki sākuši maksāt uzturlīdzekļus, un vēl 315 parādnieki noslēguši vienošanos par parāda segšanu.

Tomēr šī ir tikai daļa no parādniekiem, kuru kopējais skaits vairāku gadu laikā izveidojies liels un pārsniedz 38 000. Viņu vietā garantiju fonds otram bērna vecākam līdz šim kopumā izmaksājis 264 miljonus eiro. Lai turpinātu palielināt no parādniekiem atgūtās summas, Tieslietu ministrija (TM) plāno piemērot arvien jaunus instrumentus. Darba grupa, kurā strādā deputāti un nozares eksperti, šobrīd galdā likusi desmit jaunus priekšlikumus, tomēr tie vēl jāizanalizē un tiks atklāti vēlāk. “Būtībā tas ir nožēlojami, ja kāds nemaksā par savu bērnu izglītošanu, [nemaksā] uzturlīdzekļus, ka jāiesaistās valstij un jāsāk piedzīt ar visādām metodēm un represīvām metodēm, ka nevar vienoties un garantēt to, kas pienākas,” saka TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Uzturlīdzekļu garantiju fonds līdz šim kopumā pielietojis vairākas parādu atgūšanas metodes, tai skaitā, publisku parādnieku kaunināšanu. Pēdējos gados fondam izdevies palielināt atgūto līdzekļu apjomu. Pērn pieaugums bija 30%, kopumā pārsniedzot 5,5 miljonus eiro. Līdzīga tendence turpinās arī šogad.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. ne jus utainie man vinas devat ne es jums dosu

 2. Iz realitātes….dažas soc.riska ģimenes uzturlīdzekļu fondu uztver kā sociālo palīdzību!dzīvo kopā bērni 4,un kas vainas gandrīz 500 katru mēnesi ieripo kontā.un ko tu no plika paņemsi…Un tas viss ja tā padomā cēlas nākotnes vārdā….Bērniem nebūs vecam pansionāts jāmaksā,jo viņus uztur valsts …
  priekš laukiem kur peļņas iespējas ir tik cik ir tie 500 ir milzu nauda+vēl garantēta

 3. Ko vēl viņiem varētu atņemt ? … dzīvoli , māju , nekustamos un kustamos īpašumus , darbu , mobilo telefonu utt ???

 4. Idioti. Jau tā zemo dzimstībunositīs līdz nullei. Veči piecreiz padomās, pirms kāpt kādai virsū, pat ja tā dievosies par sterilitāti vai tabletēm

  • Protams, labāk lai kāpj visām pēc kārtas tik virsū un kā šīs paliek stāvoklī, tā tik notin makšķeres, jo bezatbildība ir viņu gēnos, un tā vēl kādas piecas paaudzes izaugs ar tādiem un visi beigās nosprāgs badā, jo strādāt neviens negribēs, tāpēc, ka viss sākas ar mazumiņu – sākumā negribēsies uzņemties atbildību par to, ka sprauž kur pagadās savu cīsiņu un beidzot ar to, ka čuriņa sāks raustīties, ka jāiet pelnīt dienišķo maizi, jo tā tak ir atbildība arī – pildīt savus darba pienākumus. Uzskatu, ka tiem, kas skraida apkārt un taisa bērnus, bet nav gatavi par viņiem atbildēt , uzturēt par saviem līdzekļiem utt būtu jāveic kastrācija rindas kārtībā pie sienas. Tāpēc, ka dēļ tādiem mēsliem normālas sievietes met līkumu visiem normālajiem čaļiem un večiem, jo domā, ka “ielidos” ar sīko kopā ar tādu krāniņu raustītāju, ka līdz pēdējam dievosies, ka tāds nav, līdz brīdim, kad jau sīkais būs uztaisīts.

   • Par kaadu atbildiibu tu tur murgo, ciisinj ? Kur ir valsts atbildiiba par plsoonjiem, toposhjem nodoklju mksaataajiem ? Kur ir bezmaksas mediciina ? Nodokljus iekasee, bet viss ir maksas . Kaadi ir celji ? Kur paliek nodoklju nauda ?

 5. Nu un? Apstrīdam nākamajā instancē un lieta velkas gadiem. Tā ar mērgļiem nevar tikt galā…

 6. Interesanti, kāda jēga no tiem alimentu nemaksātājiem pieņemt paskaidrojumus? Ja pēc sejas redzams, ka badā nost nesprāgst , strādā normālā darbā, saņem labu algu un brauc ar labu mašīnu utt, tad par alimentu nemaksāšanu nav ko diskutēt – lai saņem pēc nopelniem, par savu bezatbildību.

Draugiem Facebook Twitter Google+