×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2012
Drukāt

Augustā Jaunpils pilī notiks tradicionālie Viduslaiku svētki

Foto-LETAFoto-LETA

Nākammēnes, 11.augustā, Jaunpils novadā, Jaunpils pilī, notiks tradicionālie Viduslaiku svētki, aģentūru LETA informēja Jaunpils pils pārstāve Inga Krūtaine.

Viņa skaidroja, ka šī gada Viduslaiku svētku lielākās un slavinātākās vērtības būšot spēks un daile. Šogad netiks pārbaudīta vis bruņinieku izveicība, bet gan viduslaiku vīru spēks. Ragavu vilkšana, vairoga nešana, baļķa celšana ir tikai daži no pārbaudījumiem, kuros tiks noteikts stiprākais Latvijas amatieru čempionāta spēkavīrs viduslaiku stilā.

Par daili un tās izpildījumu deju mākslā gādās seno deju grupa “Calendula”, kuras dejotāji ne tikai izpildīs īstas un graciozas renesanses dejas, bet seno deju soļus mācīs lielajiem un mazajiem svētku apmeklētājiem.

Viduslaiku svētkus šogad ar savu klātbūtni pagodinās arī pats brīvkungs fon Minhauzens, kurš kopā ar savu svītu, jauniešu apvienību “Opā-Opā”, priecēs skatītājus ar saviem piedzīvojumiem mīlas frontē – izrādē “Minhauzena precības”, kas veidota pēc Mārtiņā Zīverta lugas.

Kāda sena leģenda stāsta par apslēptiem dārgumiem Jaunpils pilī. Tos meklēt dosies Princese un Pirāts ar saviem palīgiem – mazajiem svētku apmeklētājiem, klāstīja Jaunpils pils pārstāve.

Kopā ar viduslaiku personāžiem gan pieaugušie, gan bērni varēs darboties radošajās darbnīcās un izmēģināt roku viduslaiku izklaidēs. Visas dienas garumā darbosies amatnieku tirdziņš.

Savukārt ar skanīgām dziesmām pils viesiem ugunsgrēku sirdīs dzēsīs aktieri Marija Bērziņa un Egils Melnbārdis, bet svētku balli spēlēs ansamblis “Bruģis”, kas šogad dodas savā 25.jubilejas braucienā pa Latviju, informēja Krūtaine.

Pasākumu kopā savīs Jaunpils pils bruņinieks un spēkavīrs – Raimonds Bergmanis.

Par ieeju svētkos un ballē noteikta atšķirīga samaksa. Vairāk informācijas par pasākuma norisi un biļešu iegādes iespējām var iegūt Jaunpils pils mājaslapā “www.jaunpilspils.lv”.

Jaunpils pils ir viena no retajām viduslaiku pilīm, kas savu ārējo izskatu ir saglabājusi līdz mūsdienām. “Mūsdienās ainaviskā apkārtne un viduslaiku gaisotne ir fons apmeklētājiem domātām atrakcijām. Kopā ar mūku, galminiekiem, pilskungiem un kalpiem ikviens apmeklētājs var kļūt par pilntiesīgu viduslaiku varoni. It visam te ir sava burvība, jo tas notiek vairāk kā 700 gadus senā pilī,” pauda Krūtaine.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+