×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Augustā Jelgavā atklās glābējsilīti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jelgavas slimnīcas teritorijā blakus uzņemšanas nodaļai norit aktīvi būvniecības darbi pie glābējsilītes izveides.

Augusta otrajā pusē atklās pirmo glābējsilīti Zemgales reģionā, informēja glābējsilītes projekta īstenotāji Latvijā.
 Paralēli aktīvi notiekošajiem būvdarbiem projekta īstenotāji aicina atsaukties krīzes centrus un psihologus, kuri ir gatavi brīvprātīgi nodrošināt diennakts palīdzības tālruni Zemgales teritorijā un nepieciešamības gadījumā sniegt diennakts morālo atbalstu un palīdzību krīzes un bezizejas situācijā nonākušajiem jaundzimušā vecākiem.

Projekta “BabyBox” vadītāja Laura Zvirbule informēja, ka pie katras glābējsilītes ir diennakts atbalsta tālrunis: “Uz to mēs aicinām zvanīt ikvienu, kam ir nepieciešama palīdzība, lai paliktu kopā ar savu jaundzimušo. Mēs meklējam cilvēkus, kuri ir gatavi reaģēt krīzes situācijā un palīdzēt, kad tas ir nepieciešams. Liepājā pie glābējsilītes ir ginekologa Armanda Treimaņa telefons, Madonā pašvaldības deputāta Kaspara Udrasa telefons, bet citviet Latvijā šo pienākumu ir uzņēmusies pašvaldība vai kāds no krīzes centriem.”

Pateicoties ziedojumu kampaņai “Palīdzi izglābt bērna dzīvību – ziedo glābējsilītes izveidei Jelgavā”, kas februārī tika rīkota sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu, saziedoti 8744,49 eiro. Trūkstošos 5000 eiro projektam ziedoja ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”.

Uzziņa


Latvijā izvietotas septiņas glābējsilītes.

Kopš 2009. gada glābējsilītēs kopumā ievietoti 28 bērni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+