×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Augustā JRT pēdējo reizi izrādīs Hermaņa iestudēto izrādi “Klusuma skaņas”

foto - Letafoto - Leta

Augusta beigās pēdējo reizi Rīgā tiks demonstrēta izrāde “Klusuma skaņas”, ko Jaunais Rīgas teātris (JRT) un režisors Alvis Hermanis iestudēja 2007. gadā sadarbībā ar teātra festivālu “spielzeit’europa”/”Berliner Festspiele”.

Atvadu izrādes notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā no 27. augusta līdz 30. augustam, aģentūru LETA informēja JRT reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Grīnfelde.

Iestudējuma pasaules pirmizrāde notika 2007. gada 9. novembrī Berlīnē un 22. novembrī Rīgā. Kopā ar režisoru Hermani “Klusuma skaņas” veidojusi scenogrāfe un kostīmu māksliniece Monika Pormale, izrādes vizuālais noformējums nav iedomājams arī bez Māras Brašmanes fotogrāfijām.

Izrādē piedalījušies aktieri Guna Zariņa, Sandra Zvīgule, Inga Alsiņa-Lasmane, Liena Šmukste, Jana Čivžele, Iveta Pole, Elita Kļaviņa, Regīna Razuma, Kristīne Krūze, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Edgars Samītis, Ivars Krasts, Varis Piņķis, Ģirts Krūmiņš un Andris Keišs.

Latvijā nospēlētas 90 “Klusuma skaņu” izrādes, bet citviet pasaulē “Klusuma skaņas” rādītas 89 reizes. Šī izrāde savaldzinājusi dažādu tautību un vecuma skatītājus Vācijā, Austrijā, Šveicē, Beļģijā, Nīderlandē, Čehijā, Polijā, Baltkrievijā, Krievijā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Itālijā, Grieķijā, Ungārijā, Rumānijā, Kanādā un Jaunzēlandē.

“Klusuma skaņas” ir izrāde par jaunību, par zaudēto nevainību. Arī par īpašu laiku, kāds bija 60. gadu beigas, kad cilvēkus vēl vienoja ilūzijas par kolektīvu laimi.

Biļetes uz atlikušajām izrādēm būs iespējams iegādāties no 6.jūnija JRT kasē un internetā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+