Kultūra
Mūzika

Augustā norisināsies laikmetīgās kamermūzikas festivāls “Sansusī”, būs arī zaļumballe0

Ar dažādiem priekšnesumiem un zaļumballi no 10.augusta līdz 12.augustam Aknīstē norisināsies laikmetīgās kamermūzikas festivāls “Sansusī”, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Festivālā piedalīsies tādi mākslinieki kā Margo Zālīte, Agete Burkina, Kārlis Krūmiņš, Platons Buravickis, Reinis Suhanovs, Marco Maghi Amato, Lauris Goss, Mārtiņš Zilberts, Orests Silabriedis, Andis Klučnieks, Andris Dzenītis, Dāvis Enģelis un daudzi citi pašmāju un ārvalstu mūziķi. Pilna festivāla programma būs pieejama tikai pie ieejas festivāla teritorijā.

“Zināmais nezināmajā – kamermūzika, cirks, dejas, performances, izstāde, izrādes bērniem, brīvprātīgo eksperiments, pianistu kautiņi bāros, bezgaļas pārtika, bāri, teltis un rītarosmes. Vienīgais, kas nav noslēpums – 11.augustā uz Aknīstes robežas pie graudu kaltes notiks arī “Sansusī” – Aknīstes Simtgades zaļumballe ar ansambli Ritvara Garozas vadībā,” festivāla programmu aprakstīja tā rīkotāji.

Šogad līdzās festivālam “Sansusī” rezidenču centrā divas nedēļas pirms festivāla notiks aktīva mākslinieciskā darbība. No 6.augusta līdz 10.augustam rezidenču centrā viesosies dzejnieks un aktieris Emanuels Vilsēns, lai vadītu koprakstīšanas un dzejas performēšanas meistarklasi par tēmu “Izstāstīt pasauli”.

Savukārt jaunajiem māksliniekiem ir iespēja pieteikties dalībai “Sansusī” rezidencei, lai divu nedēļu garumā no 28.jūlija līdz 10.augustam radītu jaundarbus, iesaistot tajos arī Aknīstes iedzīvotājus. Rezidences perioda beigās mākslinieki aicinās iedzīvotājus un interesentus arī no citām Latvijas pilsētām uz jaundarba publisku izrādīšanu. Šogad rezidencē festivāla rīkotāji plāno uzņemt astoņus māksliniekus.

“Sansusī” Aknīstes novadā notiek kopš 2014.gada – tas ir starpdisciplinārs skatuves mākslu festivāls ar akcentu uz kamermūziku un alternatīvu gaisotni. Festivāls apvieno bezrūpīgu būšanu pie dabas, draugu un ģimenes lokā, ar kamermūzikas un citu skatuves mākslas žanru baudījumu.

LA.lv