Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
28. jūlijs, 2012
Drukāt

Augusta sākumā debesīs būs vērojamas “krītošās zvaigznes”

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Augusta pirmajā pusē debesīs būs vērojamas “krītošās zvaigznes”, kas saistīts ar Perseīdu meteoru plūsmas maksimumu.

Šoreiz īpaši labvēlīga ikgadējā Perseīdu meteoru plūsmas maksimuma vērošanai būs 12.augusta nakts, taču veiksmīgai “zvaigžņu lietus” vērošanai būs nepieciešamas gan skaidras debesis, gan arī maz apgaismota vieta ar iespēju pārraudzīt plašu debess apgabalu.

Sagaidāms, ka šoreiz Perseīdu meteoru plūsmas maksimuma laikā varētu būt līdz 90 meteoriem stundas laikā, kā arī novērojumiem šoreiz netraucēs Mēness.

Perseīdu meteoru plūsma ir visplašāk zināmā meteoru plūsma, kas novērota jau pirms vairākiem gadsimtiem. Tās aktivitāte ir visizteiktākā dažas naktis pirms un pēc plūsmas maksimuma.

Meteors debesīs izskatās kā taisna, spoža švīka, kas uzplaiksna nepilnu sekundi. Spožu meteoru gadījumā var veidoties pēdas, kas var būt redzamas arī vairākas sekundes. Meteori var parādīties jebkurā debess apgabalā. Novērojumus ieteicams veikt ārpus pilsētas vietās bez mākslīgā apgaismojuma, ilgstoši pārlūkojot pēc iespējas plašāku debess apgabalu.

Meteori veidojas no materiāla, kas atdalījies no komētām. Perseīdu plūsma ir saistīta ar Svifta-Tatla komētu, kuras apriņķošanas periods ap Sauli ir 120 gadu. Zeme ik gadu augustā šķērso šīs komētas orbītu, pa kuru izkliedēta mākoņa formā riņķo arī no komētas atdalījusies viela. Kad mākoni veidojošie sīkie akmentiņi, smilšu graudiņi vai putekļi lielā ātrumā – ap 210 000 kilometru stundā – ietriecas Zemes atmosfēras augšējos slāņos, tie sadeg un rada meteorus.

Šī plūsma savu nosaukumu ir ieguvusi no tā, ka pie debesīm visi meteori šķietami nāk no Perseja zvaigznāja.

Šajā laikā norisināsies arī 24.amatieru astronomijas seminārs “Ērgļa hī”, kas Suntažos, SIA “StarSpace” observatorijā “Kaltiņos”, no 10.augusta līdz 12.augustam pulcēs tos interesentus, kas vēlas piedalīties debess spīdekļu novērojumos, piedalīties lekcijās un citās interesantās nodarbēs.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+