×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Augusta sākumā Rīgā notiks pasaules čempionāts ielu vingrošanā

LETALETA

Rīgā, 3. augustā, notiks pasaules čempionāts ielu vingrošanā, kurā tradicionāli sacentīsies labākie šīs sportiskās nodarbes pārstāvji no visas pasaules, aģentūru BNS informēja sacensību rīkotāji.

Trešo reizi notiekošajās sacensībās piedalīsies ielu vingrotāji no 35 valstīm, ieskaitot pārstāvjus no Āfrikas un Āzijas.

Valsts spēcīgākos ielu vingrotājus dalībai pasaules čempionātā noteica nacionālajos turnīros. Dažās valstīs tika veidoti moderni nacionālie čempionāti, atlases sacensības veidojot internetā. Jebkurš gribētājs varēja iesūtīt savu video ar ielu vingrošanas paraugdemonstrējumiem, un starptautiska žūrija vērtēja šo dalībnieku sniegumu. Šāds sacensību veids pasaulē kļūst aizvien populārāks, jo tas dod iespēju piedalīties sportistiem no jebkuras vietas.

Pasaules čempions tiks noteikts ielu vingrošanas frīstaila disciplīnā. Tā ir brīvu kustību un šova elementu disciplīna, kurā dalībnieki divos piegājienos, ignorējot fizikas likumus, veido krāšņus paraugdemonstrējumus. Sniegumu vērtēs paši dalībnieki (aizliegts balsot par sevi un savas valsts pārstāvjiem) kā arī pieredzējuši pasaules klases tiesneši no ASV, Krievijas, Norvēģijas un Igaunijas.

Pēc frīstaila sacensībām ir plānotas vairākas spēka sacensību kategorijas, kurās čempionāta dalībnieki varēs mēģināt labot pasaules spēka rekordus. Šādu iespēju nodrošina starptautisko tiesnešu kolēģijas klātbūtne.

Ielu vingrošanas spēka un akrobātikas līmenis katru gadu attīstās aritmētiskā progresijā, tādēļ tie rekordi, kuri tika uzstādīti pagājušajā gadā, šogad, visticamāk, kritīs.

Pasaules čempionātam ielu vingrošanā netiek pielaisti profesionālie vingrotāji, kuri jebkad ir bijuši Starptautiskās vingrošanas federācijas (FIG) sarakstā. Šis kritērijs ir saistīts ar to, ka ielu vingrošana savā attīstības stadijā vēlas saglabāt identitāti. Šogad ielu vingrotājiem ir jārēķinās ar dopinga kontroli atbilstoši Pasaules antidopinga aģentūras (WADA)prasībām.

Pirmo reizi ierobežojumi noteikti arī sportistu apģērbam. Ņemot vērā, ka šis ir ielu sports, nav atļauts uz skatuves uzstāties bez apaviem vai apspīlētos vingrotāju kostīmos. Toties ir atļauts izmantot kostīmus ar šova elementiem. Labs piemērs tam ir Latvijas sportists Aleksandrs Ivašķo kurš pirms gada notikušajā pasaules čempionātā ielu vingrošanā izmantoja Džeimsa Bonda stilu un uzstājās uzvalkā.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāvēs divi dalībnieki, kuri tika noteikti 13. jūlijā notikušajā Latvijas čempionātā ielu vingrošanā. Šoreiz Latviju pārstāvēs valmierietis Dāvids Lazarevs un jūrmalnieks Gustavs Gedrovics. “Abiem puišiem ir izredzes pacīnīties par godalgām, jo viņu fiziskās sagatavotības līmenis ir ļoti augsts. Vienīgais mūsu puišu trūkums ir nepietiekama pieredze dalībai starptautiskās sacensībās, bet cerēsim, ka māju sienas puišiem palīdzēs,” komentē Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības (LIVSB) valdes priekšsēdētājs Māris Šlēziņš.

Notiks arī tautas klases sacensības visas dienas garumā, kurā vīrieši tiks aicināti sacensties pievilkšanās un turēšanās pie stieņa (ar elkoņiem 90 grādu leņķī) kategorijā. Dāmām savukārt būs tikai turēšanās pie stieņa (ar elkoņiem 90 grādu leņķī) sacensības. Gan dāmu, gan vīriešu konkurencē visi tiks iedalīti divās vecuma grupās. Jaunāki par 18 gadiem un vecāki par 18 gadiem.

Čempionāta laikā notiks arī skatītāju balsojums par saviem favorītiem, kurā varēs piedalīties ik viens. Skatītāju simpātijas balva tiks pasniegta dalībniekam, kurš iegūs visvairāk balsis. Pēc citu sacensību pieredzes spriežot skatītāju simpātijas balsis parasti iegūst lielākie šovmeņi, kuri koncentrējās ne tikai uz spēcīgu ielu vingrošanas elementu rādīšanu, bet arī uz darbu ar publiku.

Visas dienas garumā būs arī dažādi konkursi skatītājiem, kā arī Latvijā pazīstamu mūziķu, dejotāju un citu mākslinieku uzstāšanās. “Pasaules čempionāts Rīgā notiks pēdējo reizi, jo aptuveni 20 valstis jau izteikušas vēlmi nākamajā gadā pārņemt pasaules čempionāta rīkošanu. Noteikti Rīga tiks priecēta ar daudzām starptautiskām sacensībām, bet pasaules čempionāts noteikti Rīgā atgriezīsies tikai pēc vairākiem gadiem,” atklāj Šlēziņš. “Tieši tādēļ aicinām visus ielu vingrošanas un veselīga dzīvesveida cienītājus apmeklēt šo grandiozo pasākumu, kurš vēsturiski ir radies tieši Rīgā,” aicina sacensību organizators.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+