×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. augusts, 2015
Drukāt

Augustā sarukusi ZZS popularitāte; audzis NA atbalstītāju skaits (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto

Augustā, salīdzinot ar jūniju un jūliju, ir samazinājies Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) reitings, turpretim nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) atbalstītāju īpatsvars audzis, bet “Vienotības” atbalstītāju skaits palicis gandrīz nemainīgs, liecina “Latvijas faktu” veiktā aptauja.

Augustā ZZS reitings bijis 13,6%, kas ir samazinājums, salīdzinot ar jūliju, kad ZZS reitings bija 15,9%, un jūniju, kad ZZS reitings bija 15,0%. Savukārt VL-TB/LNNK reitings augustā bijis 10,0%, kas ir pieaugums, salīdzinot ar jūliju, kad nacionālās apvienības reitings bija 7,5%, un jūniju, kad šī politiskā spēka reitings bija 8,8%.

Pirmās trīs vietas partiju reitingā attiecīgi ieņem “Saskaņa” (21,7%), ZZS (13,6%) un “VL-TB/LNNK” (10%). Tām seko “Vienotība” (8,0%), Latvijas Reģionu apvienība (LRA) (4,4%) un “No sirds Latvijai” (NSL) (2,8%). Ja Saeimas vēlēšanas notiktu šodien, pārējās partijas savāktu ne vairāk kā 0,5% vēlētāju balsu, liecina aptaujas rezultāti.
“Saskaņas” reitings jūlijā bija 19,9%, bet jūnijā – 21,4%. Savukārt “Vienotības” reitings jūlijā bija 7,9%, bet jūnijā – 8,7%. Gan LRA, gan NSL popularitāte augustā, salīdzinot ar jūliju un jūniju, ir kritusies.
12,7% respondentu norādījuši, ka vēlēšanās nepiedalītos, bet 25,1% vēl nezina vai nav izlēmuši, par ko balsotu, liecina veiktā aptauja.

Salīdzinājumā ar jūliju augustā pieaudzis to vēlētāju skaits, kuri vēl nezina vai nav izlēmuši, par ko balsotu (25,1%), bet jūlijā tas bija 21,3%. Savukārt samazinājies to vēlētāju skaits, kuri uzskata, ka vēlēšanās nepiedalītos, augustā 12,7%, bet jūlijā šis skaits bija 15,6%.

“Latvijas faktu” aptauja notika no 2015.gada 8.augusta līdz 20.augustam. Tajā tika aptaujāti 1002 Latvijas pilsoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. … Cerams, ka pedejaa politiska kluda ZZS partijas VP Vejonim ir pielaista tikai sasteiguma vai neapdomatibas rezultata .. proti: lidzigi, ka ignorejot latviskas Latvijas attistibas virzienu uzruna apspiesto saimei, ta soreiz VP, ZZS, Vejonis nav varejis vai nespej izprast atskiribu migrantu vai beglu bernu ierasanas iespaidam uz latviskas Latvijas nakotni – ar valsts atlauju to gimenem izveleties macities kadu svesvalodu latviesu valodas skolas, vai macities svesvalodas Krievu vai anglu) so valodu skolas, kuras ir valsts finansetas … !

  … Aizdomas, ka tiesam V un ZZS turpinas boikote NA izglitibas politikas galveno tezi – no 2018.g. skolam pariet un valsts valodu … ARI PIERADA UN PASTIPRINA SO PARTIJU BIEDRU UN SO PARTIJU ATBALSTITAJU NEAPMIERINATIBU PAR TO VADIBAS NOMENOKRATU PRETVALSTISKO UN PRETLATVISKO DARBIBU IZGLITIBAS JOMA – un vinu hipokratiskiem pazinojumiem un pretejo ricibu …!

  … Sada nepienemama riciba vel talak pamazinas V un ZZS popularitati elektorata … !

 2. … Aktuali NA tuvojas 20%, ja normalize aptaujas laiku, vietas, un sezonu … nacionali kopj savu sencu laukus un atrodas vasaras dzivvietas … !

  … NA driz ari sanems parejos V patriotiskos deputatus un LRA + parejo partiju nacionali noskanoto balsis … parsteidzot netikvien ZZS, bet ari SX grupejumu … tadejadi esot pozicija sastadit nakamo valdibu pec Zalo atdalisanos no ZZS, pec ar to saistitam tieslietam … !

  … ANF – Apvienotai Nacionalai Frontei vel vares pieskaitit lielako dalu no Nezinisiem un si apvienosanas procesa aizkustinatiem aturibniekiem …. = ap 60% !!!!

  … 4. Atmoda ir sakusies ari Bezabrene, pateicoties Ukrainas pretestibai un tas karaviru varonibai, ka ari Igaunijas, Polijas un Lietuvas stingrai nostajai …

Draugiem Facebook Twitter Google+