×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Augustā skanēs piektais Vislatvijas dziesminieku saiets

Foto - LetaFoto - Leta

Augusta otrās nedēļas nogalē, no 8. līdz 10. augustam, Jaunpiebalgas novada ekosaimniecībā Lielkrūzes notiks Vislatvijas dziesminieku saiets. Dziesminieki un dzejnieki no visiem Latvijas novadiem šoreiz Lielkrūzes satiksies jau piekto reizi.
„Šis ir piektais pakāpiens mūsu ceļā,” tā gaidāmo saietu raksturo Imants Kulinskis, Vislatvijas dziesminieku saieta režisors.
Patlaban savu dalību festivālā apstiprinājuši dziesminieki Austra Pumpure, Maija Kalniņa, Vilnis Punka, Mikus Straume, Elīna Līce, Zane Daugule , Uldis Kākulis, Arnis Miltiņš, Ēriks Loks un Haralds Sīmanis, šī gada jaunatklājums – muzikālā apvienība “Ornaments” no Liepājas, dzejnieki Māris Salējs, Agita Dragūna, Amanda Aizpuriete, kā arī dzejnieks un dziesminieks Andris Akmentiņš. Tuvojoties saietam šis saraksts katrā ziņā kļūs krietni garāks.
„Saiets – tās ir trīs dienas un divas naktis dziesmu un dziedāšanas. Saiets ir vieta, kur izpausties latviešu radošajam potenciālam, un tas ir atvērts gan publikai, gan dziesminiekiem. Festivālā var dzirdēt to, kas iepriekšējā gadā sacerēts, turklāt katru gadu starp jaunajiem dziesminiekiem ir kāds vērtīgs jaunatklājums,” bilst Inese Sērdiene, dziesminieku koordinatore.
Ikviens, kam ir ko teikt dziesmā vai dzejā, kas sirdī jūtas dziesminieks, līdz 20. jūlijam aicināts pieteikties dalībai festivālā, rakstot uz e-pasta adresi: dziesminiekusaiets@gmail.com.
Pulcēšanās Jaunpiebalgas novada Lielkrūzēs sāksies piektdienas, 8. augusta, pēcpusdienā. Šajā dienā pulksten 19 sāks skanēt lielais vakara koncerts, kurā piedalīsies Latvijā labi pazīstami dziesminieki. Koncertam sekos jau tradicionālā nakts sadziedāšanās pie ugunskuriem. Šogad iecerēts degt trīs ugunskurus: „tautasdziesmu ugunskuru”, pie kura skanēs tautasdziesmas brīva interpretācijā, autordziesmu ugunskuru un ugunskuru, pie kura varēs dziedāt „visu, kas uz sirds un kādā mēlē gribas”.
Sestdienas, 9. augusta, rīts būs atvēlēts mācībām un radošām darbnīcām. Darbosies radošā darbnīca, kurās varēs konsultēties par ģitārspēles smalkumiem. Būs dziesmu mācīšanās darbnīca, kurā varēs labāk iepazīt un apgūt vairāku dziesminieku dziesmas. Būs darbnīca, kurā varēs konsultēties par teksta izvēli un nozīmību, un būs arī darbnīca, kurā vairāk varēs uzzināt par vokālās mākslas kritērijiem.
Sestdienas pēcpusdienā pulksten 15 skanēt sāks jauno dziesminieku koncerts. Šajā koncertā muzicēs tie jaunie, kas jau sevi pieteikuši un savu vietu uz skatuves „izcīnījuši”. Bet pulksten 19 saieta lielais noslēguma koncerts, kuram allaž seko dziesmota nakts līdz rīta gaismai.
Par Vislatvijas dziesminieku saieta noslēguma tradīciju ir kļuvusi pulcēšanas svētdienas pusdienā Lielkrūžu kalnā, kur parasti tiek degta Jāņu uguns. Arī saieta izskaņā šajā enerģētiski spēcīgajā vietā aizdegs ugunskuru, lai dziedātu, vēl mirkli būtu kopā un atvadītos līdz nākamā gada augustam.
“Ja mākslinieciski festivāla kulminācija ir sestdienas vakarā, tad cilvēciski – svētdienas vidū,” norādīja Imants Kulinskis. Viņš arī bilst, ka tāds ir festivāla uzdevums – lai, saieta vietu atstājot, cilvēki justu, ka viņos “ir piedzimusi jauna pasaule”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+