Dabā
Laika ziņas

Augusta vidus kļuvis par siltāko periodu šajā gadā 0

Foto no LA arhīva.

Augusta otrajā dekādē vidējā gaisa temperatūra Latvijā sasniedza +18,2 grādus, kas ir 1,6 grādi virs normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Līdz ar to augusta vidus kļuvis par siltāko periodu šajā gadā, pārspējot mēneša sākumu, kad vidējā gaisa temperatūra bija +17,8 grādi. Jūlija vidējā gaisa temperatūra šogad Latvijā bija tikai +16 grādu.

Kurzemes rietumu piekrastē vidējā gaisa temperatūra augusta otrajā dekādē bija atbilstoša normai, bet Latvijas austrumu daļā tā pakāpās 2,1-2,6 grādus virs ilggadējā vidējā rādītāja.

Arī nokrišņu sadalījums bija nevienmērīgs – lielā daļā Kurzemes un Zemgales valdīja sauss laiks, savukārt valsts austrumu novados daudzviet lija pat divreiz vairāk nekā ierasts. Kopējais nokrišņu daudzums valstī vidēji bija 22 milimetri jeb 90% no normas, vismazāk nokrišņu bija Kalnciemā (viens milimetrs), bet stiprākais lietus reģistrēts Priekuļos (59 milimetri).

Zemākā gaisa temperatūra mēneša otrajā dekādē bija +3 grādi 15.augusta rītā Mērsragā, savukārt lielākais karstums bija +34,3 grādi 12.augustā Bauskā. Gan Bauskā, gan Jelgavā, kur 12.augustā valdīja tveice līdz +33,7 grādiem, tika pārspēts visa mēneša maksimālās gaisa temperatūras rekords.

12.augustā valstī kopumā tika laboti deviņi karstuma rekordi, bet 19.augustā, kad termometra stabiņš Bauskā pakāpās līdz +30,9 grādiem, tika pārspēti 12 temperatūras rekordi. Abos datumos Bauskā sasniegts arī visas valsts karstuma rekords.

Turpretī 14. un 15.augustā Liepājā, gaisa temperatūrai nakts gaitā pazeminoties līdz +7..+8 grādiem, tika pārspēts minimālās temperatūras rekords.

Lielākais vējš plosījās pērkona negaisa laikā 12.augustā, starp novērojumu stacijām stiprākās vēja brāzmas reģistrētas Ainažos – 27 metri sekundē.

Sagaidāms, ka augusts būs pirmais mēnesis kopš marta, kad vidējā gaisa temperatūra Latvijā ir virs normas jeb 1981.-2010.gada vidējā rādītāja.

LA.lv