×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

Augusta vidus Talsos aizritēs Gruzijas zīmē

Foto: Talsi.lvFoto: Talsi.lv

14. un 15. augustā Talsos risināsies jau par tradīciju kļuvušās Talsu draugu dienas un Dižmāras gadatirgus, LA.lv uzzināja Talsu domē.

Šogad Talsu draugu dienas notiks Gruzijas zīmē, savukārt Dižmāras gadatirgus devīze ir “Ripo ritulis deviņos pakalnos”, ceļot godā Talsiem tik piederīgo un arī citviet jau iecienīto siera rituli.

Talsu draugu dienas šogad aizritēs Gruzijas zīmē. Ciemos ieradīsies viesi no Telavi (Gruzija), Ščolkovas (Krievija), Prieņiem (Lietuva), Alānijas (Turcija), Sāremas (Igaunija), Lejres (Dānija) un Orhei (Moldova).

14. augustā notiks viesu pieņemšana pie Talsu novada domes priekšsēdētāja Aivara Lācarus, tiks parakstīts sadarbības līgums ar Telavi pašvaldību, kā arī pagarināts – ar Prieņu pašvaldību.

Telavi delegācijas pārstāvji uz Talsiem atvedīs savai pilsētai veltītu fotoizstādi “Telavi vēstures un mūsdienu skatījumā”, būs iespējams nobaudīt Gruzijas tradicionālo virtuvi, kā arī starplaikā starp priekšnesumiem aplūkot Gruzijas nacionālos ietērpus, stāsta Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Inita Fedko.

Lai pilsētā radītu Gruzijas atmosfēru, īpašus priekšnesumus novada iedzīvotājiem un ciemiņiem sniegs Latvijas gruzīnu biedrības “Samšoblo” pārstāvji – tautas deju un mūzikas ansamblis “Kaukāzs”, dziedātājs Dāvids Kalandia un instrumentāliste, dejotāja un dziedātāja Rusudana Dana.

Gruzijas paviljona atklāšana un nacionālā programma Talsos gaidāma 14. augustā plkst. 18, to varēs vērot arī 15. augustā Dižmāras gadatirgus laikā plkst. 10.15.

14. augustā plkst. 19.30 Talsu Sauleskalna estrādē paredzēts Noras Bumbieres fonda koncerts “Senas dziesmas jauno zvaigžņu mirdzumā”, ko sniegs Latvijā populāri mūziķi, bet plkst. 22 Talsu tautas nama Radošajā sētā būs deju nakts – muzikāls ceļojums Spānijas un Latīņamerikas ritmos (grupa “Los Daugavas mens”, “Salt peanuts” un DJ Latino).

15. augustā sāksies Dižmāras tirgus rosība – ikviens aicināts dižoties, mieloties, tirgoties, lustēties, kaulēties un priecāties. Pilsētas laukumā uz skatuves dejos, dziedās, bungos, uzņems Gruzijas viesus un sasauksies ar tirgotājiem.

Plkst. 9.30 Talsos atklās īpašo Siera ielu (no Kalna ielas sākuma līdz kafejnīcai “Piena sēta”), kur produkciju izrādīs un tirgos dažādi siera ražotāji.

Talsu tautas nama Radošajā sētā būs Talsu Krūmu mākslas grupas lielās puzles akcijas “Gleznu atradumēšana” 2. posms, radošās darbnīcas “Dots devējam atdodas” bērniem, zīmējumu konkurss “Talsu rituļa piedzīvojumi siera zemē”, savukārt foajē varēs aplūkot Talsu fotogrāfa Raita Strautmaņa fotoizstādi “Talsi no putna lidojuma”, bet Talsu novada fonda rīkotā labdarības akcija “Labdarības Bumbu rallijs 2015” 13.30 notiks Talsu pilskalnā.

Dejas tautas ballē sāksies jau plkst. 21 pilsētas laukumā ar grupu “Mākoņstūmēji”, bet svētku kulminācija plkst. 22.30 un 24 būs strūklaku un gaismas šovs Talsu ezerā “Pils augšāmcelšanās”, kur “gluži kā teikā, Dižmāras laikā, ceram uz brīnumu, ka pils no ezera dzīlēm augšāmcelsies,” poētiski piebilst Fedko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+