Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Sestdiena, 10. decembris, 2016
25. februāris, 2014
Drukāt

Bijušā premjera biroja vadītāju bez konkursa ieceļ lidostas valdē

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidenta biroja vadītāja Olita Augustovska dodas uz tikšanos ar Valsts prezidentu.

Starptautiskās lidostas “Rīga” akcionāru sapulcē šodien bijušā premjera Valda Dombrovska (V) biroja vadītāja Olita Augustovska tomēr iecelta lidostas valdē, pēc akcionāru sapulces informēja Satiksmes ministrijas pārstāvji.

Savukārt no darba lidostas “Rīga” valdē atcelts Agris Balodis, jo zaudējis Satiksmes ministrijas uzticību.

Pārējie lidostas valdes locekļi pagaidām turpinot darbu, taču Baloža atcelšana no amata, visticamāk, nebūs pēdējā. “Izmaiņas valdē turpināsies,” uzsvēra satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Tāpat Matīss norādīja, ka Augustovsku augstu vērtē kā profesionāli pārvaldības jomā un viņu uzrunājis jau janvārī, vēl nebūdams “Vienotība” biedrs. Konkursu rīkošana uz valdes locekļu amatiem viņam nešķiet lietderīga, jo tad sākoties tiesvedības, ņemot vērā, ka pretendentu esot daudz un pārsūdzības esot neizbēgamas. Viņš uzsvēra, ka patlaban savā tuvumā viņš neredz labāku kandidātu par Augustovsku.

“Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars aģentūrai LETA nevēlējās plaši komentēt šo jautājumu, uzsverot, ka tas nebija viņa lēmums, kā arī partijā par to netika spriests. Kampars norādīja, ka par šo jautājumu atbildīgs satiksmes ministrs, kā arī pauda pārliecību, ka Matīss izvērtējis visus argumentus, pieņemot šo lēmumu.

Brīfingā pēc akcionāru sapulces tika skaidrots, ka Balodis pārkāpis dienesta pilnvaras, līdz ar to bija jāseko reakcijai. Balodis esot vienpersoniski parakstījis dokumentus, neskatoties uz pienākumu par to informēt citus. Viņš esot rīkojies tā, ka radījis potenciālu kaitējumu lidostas un valsts interesēm. Uz “Nozare.lv” jautājumu, vai Baloža lieta ir saistīta ar faktu, ka lidosta “Rīga” gada sākumā atteikusies no cietušā statusa lietā pret bijušo “airBaltic” vadītāju Bertoltu Fliku, kuru Ģenerālprokuratūra nolēmusi saukt pie kriminālatbildības par šo epizodi, Matīss norādīja, ka patlaban viņš nevarot to ne noliegt, ne apstiprināt, piebilstot, ka arī turpmāk lidostā gaidāmas izmeklēšanas.

Matīss uzsvēra, ka pārvaldības problēmas lidostā ir aktualizējušās pirms pāris mēnešiem. Viņš norādīja, ka bijusi skaļa noklausīšanās lieta, pēc kuras bažīgu viņu darījis fakts, ka atstādināti ir tikai “malējie” jeb izpildītāji. Arī līdz šim vainīgie neesot atrasti. Viņš arī informēja, ka šie atstādinātie tehniskie izpildītāji jau ir sūdzējušies tiesā un rīt tiks noskaidrots, cik korekti procedūras ir veiktas.

Februāra sākumā savukārt ministrija no Ģenerālprokuratūras saņēmusi vēstuli ar bažām par atsevišķu valdes locekļu kompetenci rīkoties lidostas vārdā vienpersoniski. Izmeklēšana jebkurā gadījumā turpināšoties. Šodienas akcionāru sapulcē esot izvērtēta valdes locekļu atbildība, lai tiktu skaidrībā ar šiem pēdējo mēnešu notikumiem. Matīss uzsvēra, ka šis darbs nav beidzies un tas tiks turpināts. Akcionārs turpināšot sekot līdzi valdes lēmumiem, tie tikšot vērtēti, un nepieciešamības gadījumā tikšot ziņots atbildīgajām institūcijām.

Matīss uzsvēra, ka vēlas pilnībā uzticēties lidostas vadībai un tai esot jāgarantē gan drošība, gan caurspīdīgums.

Ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa savukārt skaidroja, ka valde ir atbildīga par noklausīšanās lietas dienesta izmeklēšanu, kura patlaban esot pabeigta. Tagad daži lēmumi esot jāsaskaņo ar arodbiedrību. Kad valde pieņemšot lēmumu, tikšot sasaukta nākamā akcionāru sapulce.

Iepriekš masu medijos izskanēja pretrunīgi vērtēta informācija, ka satiksmes ministrs Matīss (V) Augustovsku uzrunājis uzņemties lidostas “Rīga” valdes locekles pienākumus, kam viņa esot piekritusi.

Vēl pirms tam Satiksmes ministrija informēja, ka februāra sākumā par ministra ārštata padomnieci nozaru politikas jautājumos kļuvusi Augustovska. Visi ministra ārštata padomnieki sniedz konsultācijas bez atlīdzības.

Kā ziņots, bijušā premjera biroju vadīja Augustovska, kura šajā amatā bija kopš 2009.gada 1.jūlija.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir Latvijas valsts akciju sabiedrība (VAS), un kapitāla daļas turētāja ir Satiksmes ministrija. Lidostas valdes priekšsēdētājs ir Aldis Mūrnieks. Valdē vēl darbojas Andis Damlics, Ilona Līce un Raimonds Rožkalns.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+