×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

Augusts – pēdējais brīdis dārza mēslošanai

meslo

Labi pabaroti augi ir daudz veselīgāki, produktīvāki un skaistāki, tāpēc ir svarīgi parūpēties par nepieciešamo barības vielu nodrošināšanu augiem. Lai aprūpētu augus pārziemošanai, augusts ir pēdējais brīdis, kad nodrošināt augus ar barības vielām. Visvienkāršākais veids ir dārzā izmantot komplekso mēslojumu.
Augus vēlams mēslot līdz septembrim. Rudenī augiem pamatā nepieciešams kālijs, jo tas veicina augos spēju izdzīvot ziemas salā. Savukārt slāpekļa daudzumam, mēslojot rudenī, ir jābūt samazinātam, vai nepievienotam nemaz, jo tas veicina augu augšanu, kas aukstajā periodā nebūs nepieciešama.

Mazdārziņos populārākais ir kompleksais mēslojums
Lielākā daļa dārzkopju un mazdārziņu īpašnieku visbiežāk izvēlas komplekso mēslojumu, jo tas ir vienkāršāk izmantojams un nodrošina ar augiem nepieciešamajām vielām. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka augsne vismaz reizi gadā būtu pabarojama ar organisko mēslojumu. Veikalu tīkla K-rauta dārzkopības konsultante Vēsma Dzintare atzīst, ka tieši kompleksie mēslojumi ir vispirktākie un atzītākie daudzu gadu garumā.
Kā viens no iemesliem kompleksā mēslojuma popularitātei ir tas, ka sagatavotajā iepakojumā tādi elementi kā kālijs, fosfors u.c. ir attiecīgi sabalansēti lietošanai noteiktā laika periodā – rudenī, pavasarī vai vasarā. Daļa dārzkopju nav izglītoti agronomijā un nespēs atsevišķi saviem spēkiem noteikt zemei nepieciešamos elementus un tieši kas kurā brīdī jālieto. Iegādāties komplekso mēslojumu ir gan lētāk, gan papildus ķīmiskajiem elementiem un slāpeklim ir pievienotas arī minerālvielas, ko nav iespējams iegādāties atsevišķi.

Augiem nepieciešamais sabalansēts gan beramajā, gan šķīstošajā mēslojumā
Kompleksais rudens mēslojums paredzēts augļkokiem, ogu krūmiem, zemenēm ziemcietēm, dekoratīvajiem augiem, krūmiem un citiem augiem, stāsta dārzkopības konsultante Vēsma Dzintare. Nepieciešamais mēslojuma daudzums var atšķirties katram augam. Lietošanas instrukcijā vai uz iepakojuma ir norādīts, cik daudz mēslojuma ir nepieciešams konkrētiem augiem. Veikalu tīklā K-rauta ir pieejams arī šķīstošais mēslojums, kuru, sajaucot ar noteiktu daudzumu ūdens, atbilstoši vajadzībām ielej zemē. Vēl ir pieejami dažādi kaisāmie rudens mēslojumi, kur vajadzīgo vielu daudzums sabalansēts atbilstoši auga veidam un vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+