×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. oktobris, 2013
Drukāt

Auklīšu apmācību piedāvā jau 11 izglītības iestādes (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Sieviete ar bērna ratiņiem.

Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju apmācību, kas nepieciešama, lai arī nākamajā gadā varētu pieskatīt bērnus un saņemt par to atlīdzību no valsts, piedāvā jau 11 izglītības iestādes, liecina informācija Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) mājaslapā.

IKVD licenci par profesionālās pilnveides izglītības programmām bērnu aprūpes jomā (ne mazāk kā 40 stundu apjomā) izsniedzis 11 izglītības iestādēm – mācību centriem “Austrumvidzeme”, “Austrumi”, “BUTS”, profesionālās izglītības iestādei “Profesijuskola.lv”, Rīgas Starptautiskajam mācību centram, Kuldīgas novada Pieaugušo izglītības centram, biedrībai “Latvijas Samariešu apvienība”, SIA “Profesionālās izglītības, tālākizglītības un eksaminācijas centrs”, mācību centram “Dija”, SIA “Kamil Plus”, kā arī profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības iestādei “Rasa”.

Aptaujājot vairākas šīs izglītības iestādes, uzzināts, ka dažās nupat ir iegūta licence un mācības pagaidām nav sākušās, piemēram, biedrībā “Latvijas Samariešu apvienība”, profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības iestādē “Rasa un mācību centrā “BUTS”.

Taču ir tādas, kur jau tūliņ sākas mācības vai tiek komplektētas grupas. Arī maksa izglītības iestādēs ir atšķirīga, piemēram, mācību centrā “Austrumi” 40 stundu apmācība izmaksātu 65 lati par kursu ar 10 cilvēkiem, bet pie lielāka kursantu skaita grupā maksa samazinātos. Apmācībai pietikušies jau ap 30 cilvēkiem.

Savukārt SIA “Kamil Plus” pagaidām pieteikušies astoņi cilvēki, bet apmācības norit divus mēneši un maksā 45 lati mēnesī, līdz ar to kopumā 90 lati. Tikmēr mācību centrā “Dija” cilvēki par apmācībām ir interesējušies, bet vēl pagaidām nav pieteikušies. Šajā mācību centrā tās maksā 75 lati.

IKVD ar mācību centru “BUTS” gan ir noslēdzis deleģēšanas līgumu par ārpus formālās izglītības sistēmas apgūtās profesionālās kompetences novērtēšanu aukļa profesionālajā kvalifikācijā. Tādējādi jebkurai personai, kurai ir profesionālā pieredze bērnu aprūpē, bet nav iegūta atbilstoša izglītība, ir iespēja, nokārtojot eksāmenu, iegūt aukļa kvalifikāciju. Centra pārstāve atzina, ka par šo iespēju ir liela interese.

Kā ziņots, kopš septembra sākuma fiziskās un juridiskās personas var reģistrēties IKVD, lai iegūtu tiesības sniegt bērnu uzraudzības pakalpojumus. Kvalitātes dienesta mājaslapā ir pieejams publiskotais bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrs.

Lai risinātu problēmu ar vietu trūkumu bērnudārzos, valdība apstiprinājusi Labklājības ministrijas izstrādātos noteikumus “Prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrēšanas kārtība”. Noteikumi paredz, ka, apgūstot 40 stundu apmācību, ikviens, kas nav izdarījis Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktus pārkāpumus vai noziedzīgus nodarījumus, var kļūt par aukli un pieskatīt bērnus, saņemot 100 latu atlīdzību no valsts.

Līdz šā gada beigām gan ir noteikts pārejas periods, kad bērnu uzraudzības pakalpojumu var sniegt arī persona, kura neatbilst izglītībai noteiktajām prasībām.

Ja bērnu uzraudzības pakalpojumu plānots sniegt arī 2014.gadā, personai līdz šā gada beigām ir šī izglītības programma jāapgūst un līdz nākamā gada 1.februārim par to jāinformē Kvalitātes dienests, pretējā gadījumā persona tiks izslēgta no bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju reģistra.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es kaut ko nesaprotu.Ja vecākiem un vecvecākiem nav pedagoģiskā izglītība un nav arī izieti kursi,tad viņi nedrīkst savus bērnus pieskatīt?

Draugiem Facebook Twitter Google+