×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2016
Drukāt

Aukstā laika dēļ slimnīcā nonākuši 18 cilvēki (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas teritorija.

Pagājušajā diennaktī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi slimnīcā nogādājuši 18 cilvēkus, kuri guvuši ķermeņa atdzišanu vai apsaldējumus, aģentūrai BNS pastāstīja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Zemgalē mediķu palīdzība bija nepieciešama 79 gadus vecam vīrietim, kurš dzīvojis viens, bet radinieki viņu ik pa laikam apciemojuši. Vīrietis nebija kurinājis māju, telpās bija tik auksti, ka tajās esošais ūdens bija sasalis. Lai arī vīrietis mēģinājis sasildīties ar vairākām segām, mediķi viņam konstatēja ķermeņa atdzišanu un nogādāja slimnīcā.

Tāpat mediķu palīdzība bija nepieciešama 59 gadus vecam vīrietim, kurš kāju apsaldējumus bija guvis jau Jaungada naktī. Mediķi vīrietim konstatēja apsaldējumus un viņam jau bija sākusies audu atmiršana.

Vakar Rīgā slimnīcā nogādāts 42 gadus vīrietis ar abu pēdu apsaldējumiem. Vīrietis apsaldējumus bija guvis jau vairākas dienas iepriekš, kad salā bija pārvietojies ar ļoti plāniem apaviem. Tagad nonākot slimnīcā, ārsti jau konstatēja apsaldējumus ar audu atmiršanu.

Kurzemē no nekurināta dzīvokļa slimnīcā nogādāta hroniski slima, uz gultas guloša 65 gadus veca sieviete, kurai konstatēta ķermeņa atdzišana.

Bukša atzina, ka pagājušajā diennaktī bijuši vairāki šādi gadījumi, kad sirmgalvji paši nespēj parūpēties par siltumu telpās, tāpēc guvuši ķermeņa atdzišanu un nogādāti ārstu rokās.

Barga sala apstākļos tuviniekiem biežāk jāapciemo vientuļie gados vecie ļaudis, arī kaimiņi aicināti apciemot vecos cilvēkus un nepieciešamības gadījumā ziņot sociālajiem dienestiem, ja kāds nespēj par sevi parūpēties, mudināja NMPD pārstāve.

Otra riska grupa ir jaunāki cilvēki, kuri bargajā salā strādā nepiemērotā apģērbā vai arī alkohola reibumā uzturas ārā un apsaldējas.

Vakar Kurzemē 43 gadus vecs iereibis vīrietis izgājis no vietējā kultūras nama balles un apsēdies sniega kupenā. Kamēr viņš tika atrasts, vīrietim jau bija sākusies ķermeņa atdzišana, viņš arī apsaldējis plaukstas.

Vidzemē vakar slimnīcā nogādāts 43 gadus vecs vīrietis, kurš apsaldējis rokas, pirms divām dienām strādājot mežā, taču nav laikus vērsies pie mediķiem. Vakar ārsti viņam konstatēja plaukstu un pirkstu apsaldējumus un audu nekrozi.

Kopumā pagājušajā diennaktī mediķi devās 1179 izsaukumos, no kuriem 198 saistīti ar dažādām traumām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. .................... Atbildēt

    godīgā darbā apsala?????????????????? ja ne, tā , viņi nevienu neinteresē, lai maksā par ārstēšanu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    KUR SKATĀS VID??????????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+