×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
28. marts, 2018
Drukāt

Aukstais karš atgriežas (22)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Lielbritānijas izraidītie Krievijas diplomāti un viņu ģimenes Londonu pameta jau 20. martā. Nākamnedēļ viņu pēdās dosies vēl vairāk nekā 100 Krievijas diplomātu visā pasaulē.

Vairāk nekā 100 Krievijas diplomātu izraidīšana no 25 valstīm ir bezprecedenta gadījums, kādu nepieredzēja pat aukstā kara gados, uzsver eksperti. Krievija sola atbildi un turpina noliegt jebkādu saistību ar 4. martā Anglijas pilsētiņā Solsberi notikušo uzbrukumu bijušajam dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai. Pret abiem tika lietota Krievijā izstrādātā nervus paralizējošā viela “Novičok”, un abi atrodas slimnīcā kritiskā stāvoklī.

Par vērienīgo Krievijas diplomātu izraidīšanu, solidarizējoties ar Lielbritāniju, daudzas valstis paziņoja pirmdien, 26. martā. Izraidīšanai pakļauti diplomāti, kas identificēti kā slēpti Krievijas izlūkošanas orgānu līdzstrādnieki. Par rīcību, kas nav savienojama ar diplomāta statusu, šīm personām jāpamet valsts septiņu dienu laikā. “Ticu, šie notikumi kļūs par pagrieziena punktu. Rietumvalstu alianse ir rīkojusies izlēmīgi un Lielbritānijas partneri ir apvienojušies pret Krievijas neapdomīgajām ambīcijām,” vairuma Eiropas Savienības un vairāku citu rietumvalstu soli laikrakstā “The Times” cildinājis britu ārlietu ministrs Boriss Džonsons.

Akcijā piedalās arī Austrālija, kuras ārlietu ministre Džūlija Bišopa neizslēdza iespēju, ka kādā brīdī par mērķtiecīgu var atzīt šovasar Krievijā paredzētā pasaules kausa futbolā boikotu: “Pastāv ļoti daudzi tālākās rīcības varianti. Arī pasaules futbola čempionāts ietilpst tajos.” Pirmdienas vakarā tāpat Islande informēja Krievijas vēstniecību, ka aptur jebkādus divpusējos kontaktus ar Krieviju.

Solidarizējoties ar Lielbritāniju, valstis uzsver, ka rēķinās ar analoģiskiem atmaksas soļiem no Maskavas puses. Pēdējā turpina atkārtot, ka tās līdzdalībai Skripaļa saindēšanā neesot pierādījumu. “Nav nekādu šaubu, ka aiz provokācijas, kas tika sarīkota Lielbritānijas teritorijā, stāv spēcīgi, vareni spēki, kas atrodas ASV un Lielbritānijā,” oficiālo viedokli otrdien telekanālā “Rossija1” pauda Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāve Marija Zaharova. Ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, šajās dienās uzturēdamies Afganistānas miera konferencē Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā, žurnālistiem ierasti izaicinošajā stilā pavēstījis: “Atbildēsim, nešaubieties, jo tādu nekaunību paciest, saprotams, neviens nevēlas un arī mēs nepacietīsim.” Diplomātu izraidīšanas skarto Krievijas vēstniecību vēstnieki līdzīgi “pauž nožēlu”, “cik akli, par spīti veselajam saprātam, Lielbritānijai seko tās sabiedrotie”. Krievijai “pretēji civilizēta divpusējā dialoga normām” tiekot “pierakstīta” draudu radīšana pārējai pasaulei, kas esot “kategoriski nepieņemami”.

Vistālāk gājis Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs. Viņš Vašingtonā žurnālistiem paziņoja, ka ASV informēšanai par diplomātu izraidīšanu apzināti izvēlējusies tieši dienu, kad notika traģēdija Kemerovas atpūtas un tirdzniecības centrā “Zimņaja višņa”. “Kemerovas traģēdijas dienā mēs ieraudzījām oficiālās Vašingtonas emocionālo kurlumu, vienaldzību un bezdvēseliskumu. Vienkārši vēlējās, lai mums būtu sāpīgāk,” vēstnieku citē aģentūra “Interfax”. Vašingtona un Londona tikai vēloties ar Skripaļa lietu un “krievu briesmām” novērst sabiedrības uzmanību no citām problēmām. Īstenībā “mūsu oponentiem nepatīk spēcīga un varena Krievija”. Antonova izteikumu otrdien laikrakstam “Kommersant” komentējis ASV vēstnieks Maskavā Džons Hantsmans, uzsverot, ka diplomātu izraidīšanas dienu Kemerovas notikumu dēļ mainīt nevarēja, jo tā jau agrāk tika koordinēta starp iesaistītajām valstīm. Hantsmans tāpat norādīja, ka nešaubās par Londonas veiktās izmeklēšanas secinājumiem Skripaļa noindēšanas lietā. Maskavas reakcija atgādinot jau agrāk pieredzētos gadījumus ar Krimu, Donbasu un notriekto Malaizijas “Boeing” – “dez-informācijas jūru”.

Tikmēr Krievijas ārpolitisko jautājumu analītiķis Fjodors Lukjanovs laikrakstam “Vedomosti” prognozējis, ka Kremlis atbildēs, visdrīzāk, arī ar diplomātu izraidīšanu, taču spriedze droši vien turpinās augt – gaidāmas jaunas ekonomiskās sankcijas, vēl radikālākas par iepriekš piedzīvotajām. “Kopumā attiecības starp Krieviju un Rietumiem ieiet pilnvērtīga aukstā kara fāzē,” tā Lukjanovs. “Parasti tā rīkojas pirms kara. Eiropa to dara ļoti negribīgi, un visi uzdod sev jautājumus, taču nespēj pārvarēt maldinošo Rietumu sabiedrotā izjūtu. Mūsējie [Krievija] izsūtīs viņu diplomātus; pēc tam visi apklusīs, nekādu pierādījumu Krievijas vainai neatradīs un klusām visus atgriezīs atpakaļ,” “Vedomosti” izteicies arī Krievijas Valsts domes NVS lietu komitejas priekšsēdētājs, bijušais Krievijas specdienestu darbinieks Leonīds Kalašņikovs.

No 28 ES dalībvalstīm Krievijas diplomātus izraidījušas 16. Pagaidām to atturējusies darīt, piemēram, Slovākija. “Slovākija jau ir sagatavojusi iespējamos tālākos soļus. Mēs gaidīsim. Tikai ar pārliecību un augstu ticamību par Krievijas atbildību vien Slovākijai nepietiek. Mēs sāksim ar Krievijas vēstnieka izsaukšanu uz Ārlietu ministriju,” uzstājoties parlamentā, savas valsts pozīciju skaidroja premjers Peters Pelegrini. Tālākā rīcība sekošot, “ja būs nepieciešams”. Viena no nedaudzajām rietumvalstīm, kas kavējas pievienoties kopējām sankcijām, ir Austrija. “Būdama neitrāla valsts, mēs neizraidīsim diplomātus. Mēs vēlamies būt tiltu cēlāji starp Austrumiem un Rietumiem un paturēt komunikāciju kanālus ar Krieviju atvērtus,” paziņojis Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs.

 

 

Izraidīto Krievijas diplomātu skaits

ASV – 60

Lielbritānija – 23 (jau pametuši valsti)

Ukraina – 13

Vācija, Francija, Polija, Kanāda – pa 4

Albānija, Lietuva, Čehija – pa 3

Austrālija, Dānija, Spānija, Itālija, Nīderlande – pa 2

Ungārija, Latvija, Rumānija, Somija, Horvātija, Zviedrija, Igaunija, Īrija, Norvēģija, Maķedonija – pa 1

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Pareizi izdarīja! Kremļa marionetēm ar to bij jārēķinās!

 3. Tvaika ielā atkal internets pieslēgts. Mazpisāns aktivizējies.

 4. Jā, šāda reakcija no Rietumvalstīm Krievijai bija šok. putins noteikti cerēja, ka nekādas reakcijas nebūs, vai, ja būs minimālas. Šoreiz diktators pārrēķinājās. Tagad viņam jāsaprot, ka pretreakcija uz viņu izlēcieniem būs un tas priecē.

 5. Urrrā !!! Beidzot !

 6. Pasreiz Latvija ir izraidijusi vienu kremla spiegu.Pec kada laika kad beidzot, tiks izpilditi Starptautiskie likumi par okupacijas seku likvidesanu,ieskaitot kompensacijas piedzisanu par nodaritajiem zaudejumiem, sekos lopu vagonu sastavi,kuri dosies astrumu virziena.

 7. Leiputrija beigusies, jāatgrižas dzimtenē…

 8. Tiem diplomātiem jau pašiem būs labāk,kad Vovočka palaidīs savas superraķetes uz rietumiem,tad savā mātušķā tomēr būs drošāk un tas noteikti atsvērs tās neērtības,kuras tagad jāpacieš,no civilizācijas pārvācoties atpakaļ pagātnē.Bet paši jau vien vainīgi-vajadzēja tomēr Vovočku piebremzēt,nevar jau” no ceļiem pieceļoties” uzreiz tēmēt visai pasaulei uz galvas un cerēt,ka visi ar prieku to pieņemss.

 9. un sienu ceļ kā reiz pūstošais kapitālisms, kremlis jau tikai atbild uz viņu “sankcijām”

 10. Kauns Latvijai- tikai vienu izraida!!!? Nu kā tā var!!?

 11. Kā mūsu demokrātijas laikmetā augstas amatpersonas var šādi bez vainas pierādījumiem rīkoties?

  • Ja tavs vīrs pārnāk mājās un viņam kājās sieviešu apakšbikses vai tas ko nozīmē???????
   Tu taču viņu nepieķēri gultā ar citu sievieti.Un ja arī pieķertu viņš teiktu ka tikai atpūties,ka nekas T Ā D S nav noticis.
   Ceru ka kaut ko saprati……………..

  • Ko vēl vairāk par Krievijā radītas un tikai tai pieejamas nervu paralizējošas vielas izmantošanu? Ja zaudējuši kontroli pār Novičoku, bija neskaitāmas iespējas vērt vaļā muti, bet šie klusēja kā mutē ūdeni ieņēmuši..

 12. ASV patiktu,ja Putina vietaa buutu kaut kas liidziigs Jeljcinam,kuru vareetu manipuleet,kaa vien vinji veelas! Bet Putins nav taads,Putins jebkuram iedos ar plaukstu pa seju!
  ASV vinji to veel laikam nav iisti sapratushi? Lai njem piemeeru no Vaacijas!

  • Ja te kādam piemērs Vācija un ja domāts Otrais pasaules karš, un nacistiskās Vācijas sakāve, tad
   der atcerēties, ka Vācija tika sakauta un PSRS sevi sāka dēvet par uzvarētājvalsti, tikai un vienīgi dēļ
   antihitleriskās koalīcijas palīdzības! Ja te kādam doma, ka ASV tur būtu jāizvelk kāda mācība, tad jā, jāmācās gan, ka ar krievzemi nav ko pīties un nav ko tādiem palīdzēt, kad tur ūdens smeļas mutē!

   • Der atcerēties ko par tā laika Vāciju teica V.Čerčils:,, Lai karā sakautu Hitleru viņš V. Čerčils ņemtu par sabiedroto pašu nelabo,velnu,, un tāds tika atrasts .

  • VĒL VIENS STULBS KRIEVU CILDINĀTĀJS
   Vai tu esi padomājis ,idiot ,kādēļ visa pasaule ir pret Krieviju.Krieviem nav sabiedroto.
   Rietumiem pie kājas tā Krievija,ja tikai viņa dzīvotu nevienu neapdraudot.
   Laikam tu nejēga tiešām domā ka Krimā bija tautas vēlēšanas,ka Donbass nav krievu darbs.
   Un kur tad vēl Gruzija?Interesanti kurš te kuram uzbrūk

  • Nur ein …..Russe ist ein guter Russe.

  • Visiem pēc kārtas dod pa seju un pēc tam brīnās, ka šos nekur nemīl. 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+