×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. septembris, 2017
Drukāt

Aukstais laiks ietekmējis Trīnas un Čelsijas svaru: Rīgas zoo rupuči nosvērti

Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā notiek ikgadējais Galapagu bruņrupuču svēršanas pasākums. Foto - LETARīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā notiek ikgadējais Galapagu bruņrupuču svēršanas pasākums. Foto - LETA

Par spīti vēsākai vasarai Rīgas Zooloģiskā dārza bruņurupuču Trīnas un Čelsijas svars vērtējams kā labs. Bruņurupuči ir aukstasiņu dzīvnieki, tādēļ gaisa temperatūra ietekmē to apetīti un spēju pieņemties svarā.

Kopš pērnā gada augusta, Trīna ir pieaugusi svarā pa deviņiem kilogramiem, un pašlaik sver 113 kilogramus. Savukārt Čelsijas svars palicis teju nemainīgs – 89 kilogrami. Svara nemainīgums neesot slikta pazīme, jo abu bruņurupuču intensīvās augšanas periods 24 gadu vecumā nu jau ir beidzies.

Kanādas bruņoto spēku pulkvežleitnants Veids Ratlands no zoodārza saņēma Galapagu bruņurupuču celšanas, nešanas un svēršanas sertifikātu. Tas tiek pasniegts katram pasākuma dalībniekam, kurš 17 gadu laikā palīdzējis pašreizējam aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim nosvērt abus bruņurupučus. R. Bergmanis šoreiz uz svēršanu bija ieradies uzvalkā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.1
Alūksne +14.0
Daugavpils +19
Saldus +18
Liepāja +16.7
Jelgava +17
Ventspils +16.8
Limbaži +16
Madona +17
Rēzekne +16
+19
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+